Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nauka w wirtualnej rzeczywistości, czyli Gra Szyfrów w Koszalinie

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
Na parkingu przed amfiteatrem można samemu - i za darmo - zapoznać się z tą produkcją. Czym ona jest? To darmowa gra komputerowa o charakterze edukacyjnym, a dotycząca działań Oddziału II Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.
Na parkingu przed amfiteatrem można samemu - i za darmo - zapoznać się z tą produkcją. Czym ona jest? To darmowa gra komputerowa o charakterze edukacyjnym, a dotycząca działań Oddziału II Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Radosław Brzostek
"Gra Szyfrów" to projekt edukacyjny przygotowany przez Biuro Nowych Technologii Instytutu Pamięci Narodowej. Mobilny Showroom z produkcją dostępną na systemy VR oraz PC zawitał właśnie do Koszalina.
Do Koszalina zawitał mobilny Showroom z wirtualnym projektem Instytutu Pamięci Narodowej - Grą Szyfrów.

Gra Szyfrów w Koszalinie. Wirtualny projekt IPN [ZDJĘCIA]

Dzięki grze możemy nie tylko zapoznać się z dokonaniami polskich kryptologów, którzy odegrali kluczową rolę w konflikcie polsko-bolszewickim, ale też - wykonując poszczególne misje - samemu wpłynąć na losy wojny. Produkcja jest częścią projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. "Gry w edukacji" i została wpisana do programu nauczania jako treści rekomendowane.

Na parkingu przed amfiteatrem można samemu - i za darmo - zapoznać się z tą produkcją. Czym ona jest? To darmowa gra komputerowa o charakterze edukacyjnym, a dotycząca działań Oddziału II Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Ich praca przyczyniła się do sukcesu polskiej kontrofensywy po zwycięskiej Bitwie Warszawskiej w 1920 roku, czyli tzw. Cudu nad Wisłą. Na zlecenie Instytutu Pamięci Narodowej grę opracowała firma Chronospace.

Organizatorom - Instytutowi Pamięci Narodowej - zależy na tym, by wszyscy chętni mogli bezpośredniego zapoznać się i doświadczyć możliwości edukacyjno-rozrywkowych oferowanych przez nowe technologie. Wystawa jest dostępna bezpłatnie 22 września w godz. 10.00-16.00, przy czym w godzinach 10.00-13.00 z "Grą Szyfrów" zapoznać się mają grupy zorganizowane, dopiero potem, od 13.00 do 16.00, wystawę będzie mogła zwiedzić każda osoba dorosła, a także młodzież w wieku od 13. roku życia za zgodą rodzica lub opiekuna.

Mobilny showroom objeżdża Polskę od 14 września, a trasę zakończy 28 października. Łącznie odwiedzi 20 miast. 23 września zawita do miejscowości Czarne (Plac Wolności).

Grę można też sprawdzić na własną rękę, po prostu bezpłatnie pobierając ją ze strony Ministerstwa Edukacji i Nauki lub z platformy Steam. Dostępna jest również w Sklepie Play oraz w AppStore. Gra działa na goglach VR, PC z systemem Windows oraz urządzeniach mobilnych obsługiwanych przez iOS i Android. "Gra Szyfrów" miała uroczystą premierę w kwietniu 2022 roku na największych targach gamingowych na świecie PAX West w Bostonie.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera