MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nawet 2500 zł dla pracownika. Wczasy pod gruszą 2024. Tyle pieniędzy wpłynie na konta zatrudnionych 19.07.2024

ND
Wideo
od 12 lat
Wczasy pod gruszą 2024, czyli dodatkowe pieniądze dla pracowników na urlop. Jest to świadczenie, które nie każdy dostanie. To dofinansowanie do urlopu, które wypłacane jest z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Tyle pieniędzy dostaną osoby pracujące. Sprawdź wyliczenia!

Dodatkowe pieniądze na wakacje w 2024 roku

Nie każdy dostanie dodatkowe pieniądze na urlop. Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (ZFŚS) tworzony jest w firmach, gdzie zatrudnia się przynajmniej 50 osób. Najważniejszym kryterium w przyznaniu świadczenia jest jednak kryterium dochodowe.

Tyle pieniędzy dostaną osoby pracujące

Wczasy pod gruszą nie mają z góry określonej kwoty. To, ile pracownik dostanie, jest uzależnione od zarobków zarówno jego, jak i członków jego rodziny. Poza wynagrodzeniem za czas urlopu, pracownicy mogą otrzymywać dodatkowe dofinansowanie ich wypoczynku z funduszu socjalnego. Zasady, na jakich przyznaje się ten rodzaj dofinansowania, powinny zostać określone w regulaminie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS). Powinny one określać m.in.:

  • kto jest uprawniony do tego świadczenia,
  • jaka jest jego wysokość,
  • jaka jest częstotliwość wypłat świadczenia,
  • ile dni nieprzerwanego urlopu pracownicy powinni wykorzystać, aby mogli otrzymać dofinansowanie do wypoczynku.

Ile wynoszą wczasy pod gruszą 2024?

Wypłacane pracownikom kwoty mogą się od siebie różnić, ponieważ o wysokości świadczenia socjalnego decydują kryteria :sytuacja życiowa, rodzinna i materialna. Nie ma określone terminu, w jakim pracownik musi wykorzystać urlop wypoczynkowy. Nie ma również określonej formy spędzania wolnego czasu. Pracownik może wyjechać na wycieczkę lub zostać w domu.

Obowiązek tworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych mają pracodawcy zatrudniają co najmniej:

  • 50 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty,
  • 20 i mniej niż 50 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty, jeżeli z wnioskiem o utworzenie funduszu wystąpiła zakładowa organizacja związkowa,
  • wszyscy prowadzący działalność w formie jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych, bez względu na liczbę zatrudnionych pracowników.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński