Nie dali szans Zakochanym. Żak Koszalin wygrał w Chełmnie

Mecz w ramach 6. kolejki rozgrywek udany dla koszalińskich koszykarzy. Ci na wyjeździe pokonali lidera rozgrywek, Miasto Zakochanych Chełmno.

- Brawa dla chłopaków, zagraliśmy jeden z lepszych meczów w tym sezonie - powiedział drugi trener Jacek Imiołek. - Dużo biegaliśmy, dużo dzieliliśmy się piłką i w zasadzie kontrolowaliśmy to spotkanie. Nasze cele w dalszym ciągu się nie zmieniają. Walczymy o czołową ósemkę, a potem zobaczymy - dodał.

Żak wygrał wszystkie kwarty, od samego początku obejmując 6-punktowe prowadzenie i zaskakując faworytów waleczną, skuteczną i przede wszystkim zespołową grą. W drugiej kwarcie nieco oszołomieni takim obrotem spraw miejscowi próbowali odrabiać straty, ale Żak dobrze się pilnował i nie pozwolił na roztrwonienie przewagi. A ta z upływającymi minutami tylko rosła. I przekonujące zwycięstwo - już trzecie w tym sezonie - stało się faktem.

Double-duble popisał się w tym spotkaniu Marcin Zarzeczny. A najskuteczniejszym graczem był Konrad Koziorowicz. Po stronie gospodarzy wyróżnić można za to autora double-double, Daniela Belskiego (18 pkt, 13 zb.). 7 bm. o 13.00 Żak podejmować będzie Ogniwo Szczecin. W tabeli obie drużyny dzieli raptem punkt, na korzyść szczecinian, przy czym rozegrali oni jeden mecz więcej.

Miasto Zakochanych Chełmno - Żak Koszalin 70:99 (20:30, 22:24, 16:29, 12:16).
Żak: Koziorowicz 21 (3x3, 2 as.), Naczlenis 5 (3 zb.), Zarzeczny 15 (4 zb., 13 as.), Szewczyk 18 (3x3, 8 zb.), Harris 5 (10 zb., 14 as.) - Jaśkiewicz 4, Kwaterski 2, Czubak 5 (1x3), Warchowski 4 (5 zb., 4 as.), Bielecki 11 (4 zb.), Lasota 9 (6 zb.).