Nie do zatrzymania. Kaszubia Kościerzyna - Gwardia Koszalin 0:1

djas
Jakub Zejglic (z przodu) zapewnił Gwardii ważne trzy punkty.
Jakub Zejglic (z przodu) zapewnił Gwardii ważne trzy punkty. Dawid Jaśkiewicz
Nie do zatrzymania w rozgrywkach Bałtyckiej trzeciej ligi są piłkarze Gwardii Koszalin.

Zespół ze stadionu przy ulicy Fałata prezentuje w ostatnich tygodniach znakomitą dyspozycję. Nie zmieniły tego nawet mecze z silnymi rywalami. Na boisku w Kościerzynie gwardziści odnieśli szóstą ligową wygraną z rzędu! W meczu na szczycie trzecioligowych rozgrywek podopieczni Tadeusza Żakiety ograli miejscową Kaszubię 1:0.

Pierwsza część spotkania nie obfitowała w strzeleckie sytuacje. Żadna ze stron nie zdecydowała się na odważniejsze ataki, a rywalizacja toczyła się przede wszystkim w środkowej strefie boiska.

Po przerwie gra znacznie się ożywiła. Olbrzymi wpływ na boiskową sytuację miał gol strzelony przez koszalińską drużynę. W 65 minucie futbolówkę wymienili Ryuki Kozawa i Jakub Zejglic, a ostatni z wymienionych znakomitym strzałem w kierunku dalszego rogu bramki dał Gwardii prowadzenie.

Po straconej bramce gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków. Szczególnie wiele problemów defensywie koszalińskiego zespołu sprawiały dochodzące do bramki mocne dośrodkowania ze stałych fragmentów gry. W bramce znakomicie spisywał się jednak Sebastian Fabiański.

Dzięki tej wygranej, a także porażce Bałtyku Gdynia w wyjazdowym spotkaniu z KS Chwaszczyno, Gwardia została samodzielnym liderem trzecioligowych rozgrywek.