Niespodzianka w Pucharze Polski. Gwardia Koszalin - Vetrex Sokół Kościerzyna 30:22 [zdjęcia]

Sebastian Ludian (nr 2 w czerwonej koszulce) był w środę nie do zatrzymania.
Sebastian Ludian (nr 2 w czerwonej koszulce) był w środę nie do zatrzymania. Dawid Jaśkiewicz
Olbrzymią niespodziankę w rozgrywkach o Puchar Polski sprawili szczypiorniści drugoligowej Gwardii Koszalin.

Niespodzianka w Pucharze Polski. Gwardia Koszalin - Vetrex S...

Przeciwnikiem podopiecznych Piotra Stasiuka był występujący klasę rozgrywkową wyżej Vetrex Sokół Kościerzyna. Czołowy zespół pierwszej ligi był środowego wieczora jedynie tłem dla grających z ogromną determinacją szczypiornistów z Koszalina.

Gwardziści dość szybko objęli kilkubramkowe prowadzenie. Między słupkami bramki gospodarzy znakomicie spisywał się Dawid Gryzio, który kolejnymi udanymi interwencjami napędzał swoich partnerów. Przy stanie 13:7 doskonałą obroną rzutu karnego popisał się Mirosław Bugaj. Na przerwę koszalinianie schodzili z prowadzeniem 16:9.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ znacząco zmianie. Nie do zatrzymania dla szczypiornistów z Kościerzyny był rozgrywający znakomite zawody Sebastian Ludian (dwanaście trafień w tym meczu). W 39 minucie po celnym rzucie zawodnika koszalińskiej drużyny na tablicy wyników pojawił się rezultat 19:10. Gości do walki próbowali poderwać Jakub i Maciej Reichelowie. Do końca spotkania przewaga gospodarzy oscylowała wokół 7-9 bramek. Ostatecznie gwardziści zwyciężyli 30:22 i pewnie awansowali do dalszej fazy rozgrywek.

Gwardia: Gryzio, Bugaj - Ludian (12 bramek), Goerig (6), Czerwiński (4), Felsztiger (2), Jakutowicz (2), Prudzienica (2), Laskowski (1), Szpak (1), Brzeziński, Nowicki, Tołłoczko, Kamiński, Radosz.

Gwardia Koszalin - Vetrex Sokół Kościerzyna 30:22 (16:9)