Niespodzianka w Stężycy. Gwardia Koszalin zremisowała na boisku wicelidera

red
Szymon Chać (czerwony strój) strzelił pierwszego gola dla Gwardii w wyjazdowym meczu z Radunią Stężyca Dawid Jaśkiewicz
Zakończyła się 16. kolejka w grupie 2 trzeciej ligi. Do sporej niespodzianki doszło w Stężycy, gdzie Gwardia Koszalin zremisowała z jednym z faworytów do drugoligowego awansu, miejscową Radunią 2:2.

Zdecydowanym faworytem tej konfrontacji byli gospodarze, którzy w tym sezonie jeszcze nie przegrali, tracąc w piętnastu rozegranych meczach zaledwie sześć goli.

Od początku spotkania to gracze wicelidera przeważali na boisku i szybko objęli prowadzenie. Już w szóstej minucie z prawego skrzydła dośrodkował Kacper Łazaj, a pechowo piłkę do własnej bramki posłał Daniel Wojciechowski.

Gwardziści odpowiedzieli w 25. minucie. Z autu piłkę mocno wrzucił Bartosz Maciąg, a z bliskiej odległości do siatki posłał ją Szymon Chać.

W kolejnych minutach to gospodarze stworzyli sobie kilka dobrych okazji do strzelenia gola, lecz futbolówka mijała bramkę strzeżoną przez Adriana Pędziwiatra.

W 43. minucie w polu karnym faulowany był Piotr Sulima, a "jedenastkę" na gola zamienił Sebastian Ginter. Gdy wydawało się, że oba zespoły zejdą na przerwę przy prowadzeniu koszalińskiej drużyny, w doliczonym czasie gry tej części, z rzutu wolnego nie do obrony uderzył Radosław Stępień.

Po zmianie stron wciąż przeważali gospodarze, jednak mimo kilku szans, nie zdołali zaskoczyć 18-letniego bramkarza Gwardii i rezultat nie uległ już zmianie.

Radunia Stężyca - Gwardia Koszalin 2:2 (2:2)

Po zaciętym, rozgrywanym przy pustych trybunach meczu, Gwardia Koszalin przełamała się po trzech z rzędu porażkach, pokonując wyżej notowanego przeciwnika w meczu w ramach 15. kolejki rozgrywek.

III liga: Gwardia Koszalin - Sokół Kleczew 2:1 [ZDJĘCIA]

Piłkarskie derby Koszalina za nami. Gwardia pokonała Bałtyk 2:0.Do przerwy Gwardia prowadziła po golu strzelonym przez Mateusza Piotrowskiego. Tuż przed końcem tej części bliski doprowadzenia do remisu był Michał Czenko, lecz futbolówka odbiła się od poprzeczki.Po zmianie stron prowadzenie gospodarzy podwyższył Szymon Chać. Mimo kilku kolejnych okazji z obu stron, rezultat nie uległ już zmianie.

III liga: Gwardia Koszalin - Bałtyk Koszalin 2:0 [ZDJĘCIA]