Niespodzianka we Włocławku! AZS wygrywa z Anwilem

red
archiwum
Spora niespodzianka we Włocławku! AZS Koszalin pokonał mistrzów Energa Basket Ligi, Anwil Włocławek, 80:77. Najlepszy mecz w koszykarskiej ekstraklasie rozegrał Bartosz Bochno - rzucił 23 punkty.

Trójki Chase’a Simona, Walerija Lichodieja i Kamila Łączyńskiego na początku spotkania dały gospodarzom prowadzenie 11:4. To nie był jednak koniec! Kolejne trafienie z dystansu Lichodieja powiększyło przewagę aż do 13 punktów. Nieźle prezentowali się jednak też Bartosz Bochno i Grzegorz Surmacz, którzy odrabiali część strat. Po zagraniu Aarona Broussarda po 10 minutach było 27:19. Trójki Marka Zywerta zbliżyły AZS na dwa punkty w pierwszej fazie drugiej kwarty. Po chwili z dystansu trafił też Torey Thomas, a koszalinianie wyszli na prowadzenie! Mistrzowie Polski mieli spore problemy z konstruowaniem ofensywy, a zespół trenera Marka Łukomskiego potrafił to wykorzystać. Na koniec pierwszej połowy wygrywał 40:36. Co ważne - AZS rotował tylko siedmioma zawodnikami.

Akcje Bartosza Bochny powiększyły przewagę gości do siedmiu punktów na początku trzeciej kwarty. Anwil mógł liczyć na skuteczność Chase’a Simona, ale ciągle musiał gonić wynik. Dopiero późniejsza trójka Szymona Szewczyka sprawiła, że włocławianie wrócili na prowadzenie. Mecz był jednak bardzo wyrównany, bo ekipa trenera Igora Milicicia nie potrafiła uciec rywalom. Dzięki akcji 2+1 Toreya Thomasa to AZS po 30 minutach był lepszy - 62:59. Trafienia Jarosława Zyskowskiego w czwartej kwarcie doprowadziły do kolejnego remisu. Nie robiło to wrażenia na drużynie z Koszalina, która grała cierpliwie, wymuszała faule i ciągle była na prowadzeniu. W końcówce ważną trójkę trafił znowu Bochno, a AZS miał aż osiem punktów przewagi. Anwil gonił do samego końca, a w ostatniej akcji do dogrywki mógł doprowadzić Zyskowski. Nie trafił, a to oznaczało niespodziankę! AZS pokonał włocławian 80:77.

Najlepszym graczem AZS był Bartosz Bochno, który rzucił 23 punkty. Chase Simon zanotował 27 punktów dla gospodarzy.