Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nietrzeźwi kierowcy za kółkiem. Rekordzista w Chociwlu „wydmuchał” 2 promile

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Sąd może wymierzyć pijanym kierowcom karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Sąd może wymierzyć pijanym kierowcom karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. archiwum
Policjanci z posterunku w Bobolicach zatrzymali w Chociwlu 30-letniego kierowcę. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia mundurowych – mężczyzna był kompletnie pijany. Miał w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu.

Zobacz także: Policjanci z Koszalina przejęli 4,5 kg narkotyków

- Codziennie kilkaset osób w całym kraju popełnia przestępstwo. Kierują pojazdami pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Policjanci prowadzą działania, których celem jest ograniczenie tego procederu – akcentuje kom. Monika Kosiec, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. – Mundurowi kontrolują kierujących, prowadzą akcje informacyjne i profilaktyczne - wylicza.

W środę policjanci mieli sporo pracy. W Chociwlu funkcjonariusze z posterunku w Bobolicach zatrzymali 30-letniego mieszkańca tej gminy. Badanie wykazało, że zawartość alkoholu w organizmie kierowcy skody wynosiła 2 promile. Kierujący usłyszy zarzut. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Kolejny nietrzeźwy kierowca to 39-latek, który został zatrzymany w Koszalinie przy ul. Konstytucji 3 Maja. Mężczyzna w chwili badania miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. Kierował samochodem marki renault.

- Z kolei na ul. Morskiej w Koszalinie policjanci zatrzymali do kontroli 31-letniego mieszkańca miasta, prowadzącego samochód marki kia. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że ma on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz został wydany przez Sąd Rejonowy w Koszalinie w 2018 roku – informuje kom. Kosiec. Za złamanie sądowego zakazu Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Sąd może wymierzyć pijanym kierowcom karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. - W razie uznania oskarżonego za winnego zarzucanego mu przestępstwa i wydania wobec niego wyroku skazującego, sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 3 lata – przypomina kom. Monika Kosiec. Dodatkowo w razie skazania sprawcy sąd orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Penitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo