Nieudane pożegnanie rundy na koniec roku. Gwardia Koszalin przegrała z Mazurem Sierpc [ZDJĘCIA, WIDEO]

W meczu 11. kolejki rozgrywek, kończącym pierwszą część sezonu, koszalińscy szczypiorniści przegrali we własnej hali z sąsiadem z tabeli, Mazurem Sierpc.

Obie drużyny spotkanie zaczęły ostrożnie, ze świadomością stawki oraz presją jak najlepszego pokazania się na koniec roku. W pierwszych minutach gospodarze mieli problemy ze stawianiem zasieków na kole, przez co więcej przestrzeni miał Mazur, osiągając w ten sposób przewagę. Jeśli dodać do tego niewykorzystane sytuacje sam na sam, nic dziwnego, że gwardziści zaczęli mieć problemy na parkiecie. Dopiero wyrównujący rzut Koli Maliarewicza po błyskawicznej kontrze oraz efektowna obrona Henryka Rycharskiego natchnęły gospodarzy do bardziej skupionej gry.

W pewnym momencie podopieczni trenera Piotra Stasiuka, niesieni donośnym dopingiem z trybun, złapali wiatr w żagle i objęli kontrolę na parkiecie (8:5 w 17. minucie). Grali z dużą swobodą i pewnością siebie, co wyraźnie podcięło skrzydła miejscowym, którzy do pewnego momentu z utęsknieniem wyczekiwali syreny zwiastującej przerwę. Nim to się jednak stało, w szeregi koszalińskiej ekipy wkradło się sporo nonszalancji podszytej nerwowością, przez co przewagę ci mieli na koniec pierwszej części meczu ledwie 3-bramkową.

Po zmianie stron ekipa z Sierpca rzuciła się do odrabiania strat i zaczęła niwelować przewagę. Nie na tyle jednak, by podenerwowanych gwardzistów dogonić. Ci mieli problemy na rozegraniu, nie ustrzegali się prostych błędów, a mimo to i tak jakimś cudem prowadzili (17:13 w 40. minucie). Taka nieuważna, momentami wręcz niechlujna gra, musiała zebrać swoje żniwo, bo w 45. minucie Mazur doprowadził do wyrównania (17:17), a chwilę potem wyszedł na prowadzenie. I którego już nie oddał do końcowej syreny.

Teraz I-ligowcy będą mieli przerwą świąteczno-noworoczną i mecze w ramach 12. kolejki rozegrają w dniach 26-27 stycznia. Wcześniej, bo w weekend 12-13 stycznia, Gwardia zagra mecz w ramach 1/16 Pucharu Polski.

Gwardia Koszalin - Mazur Sierpc 22:25 (14:11)
Gwardia: Rycharski 1, Fiodor - Bereżny 4, Tołłoczko 1, Hertig, Goerig, Kiciński 8, Jakutowicz, Ciarkowski, Maliarewicz 3, Dzierżawski 2, Karnacewicz 3.
Mazur: Konczewski, Strześniewski, Romatowski - Borowski, Laskowski, Rutkowski 3, Białaszek 5, Królikowski 1, Ł. Lisicki 1, Wiśniewski, S. Lisicki 5, Piórkowski 4, Starzyński 6.