Nieudany debiut Smudy. Polska - Rumunia 0:1 (0:0)

Jarosław Stencel / gp24.pl
Franciszek Smuda swoją przygodę z reprezentacją rozpoczął od porażki z Rumunią.
Franciszek Smuda swoją przygodę z reprezentacją rozpoczął od porażki z Rumunią. (Fot. mm)
Nie udał się debiut Franciszka Smudy na stanowisku trenera reprezentacji w piłce nożnej. Na stadionie Legii w Warszawie Polska przegrała z Rumunią 0:1 (0:0).

Polacy nie stworzyli zbyt wielu okazji strzeleckich w tym spotkaniu. W 27 minucie Costel Pantilimon odbił piłkę po strzale Ireneusza Jelenia. Druga połowa także niestety nie zachwyciła widzów.

W 54 minucie po błędzie Adama Kokoszki groźny strzał oddał Banel Nicolita, ale dobrze spisał się Tomasz Kuszczak. Polski golkiper jednak pięć minut potem musiał wyjmować piłkę z siatki do której trafił Daniel Niculae. W 66 minucie było blisko do kolejnej bramki dla Rumunów, jednak Kuszczak powstrzymał Niculae. Nasi zawodnicy świetne okazje stworzyli sobie dopiero w 87 i 92 minucie. Kompromitująco jednak spisywał się Sławomir Peszko, który najpierw zamiast spokojnie umieścić piłkę w bramce ledwo trącił piłkę w sytuacji sam na sam.

Później choć już minął bramkarza, nie zdecydował się na natychmiastowy strzał, a wdał się w drybling marnując doskonałą sytuację. Miejmy nadzieję, że to złe miłego początki trenera Smudy. Nowy selekcjoner dał szansę gry trzem debiutantom: Patrykowi Małeckiemu z Wisły Kraków, Maciejowi Rybusowi z warszawskiej Legii i Maciejowi Sadlokowi z Ruchu Chorzów.

Kolejny mecz w środę o godz. 17.00 w Bydgoszczy. Rywalem będzie reprezentacja Kanady.

Polska - Rumunia 0:1 (0:0)

0:1 Daniel Niculae (59)

Polska: Kuszczak - Piotr Brożek, Kokoszka, Michał Żewłakow (90 Sadlok), Kowalczyk - Kosowski (76 Rybus), Dudka, Obraniak (81 Guerreiro), Błaszczykowski (81 Peszko) - R. Lewandowski (70 Małecki), Jeleń.