Nieudany początek play-off. WKK wygrywa w Milenium

W ataku na kosz WKK Wrocław, środkowy Kotwicy Szymon Długosz
W ataku na kosz WKK Wrocław, środkowy Kotwicy Szymon Długosz Jacek Wójcik
Sensation Kotwica Kołobrzeg - WKK Wrocław 65:66 (12:9, 20:19, 18:18, 15:20)

Kotwica, która dwukrotnie pokonała WKK w sezonie zasadniczym, we wtorkowy wieczór musiała uznać wyższość drużyny z Wrocławia. Gospodarze świetnie weszli w mecz. Prowadzili 8:1 i 10:3 (5.). Wrocławianie otrząsnęli się jednak z pierwszego zaskoczenia i zaczęli gonić wynik. Dobrą zmianę dał Nick Madray. Po jego dwóch akcjach WKK prowadził 14:12 na początku II kwarty. Goście zaczęli też trafiać z dystansu, co pozwalało utrzymać nieznaczną przewagę. W końcówce kwarty odpowiedzieli w ten sam sposób Damian Pieloch i Remon Nelson. Na przerwę z przewagą 4 pkt zeszła Kotwica.

W III kwarcie gospodarze prowadzili różnicą nawet 7 pkt (7. - 44:37). Gracze WKK odrobili straty na początku ostatniej kwarty, ale później zablokowali się w ataku. W końcówce zaczęli jednak trafiać i doprowadzili do remisu 64:64. Wygraną mógł zapewnić Kotwicy Wojciech Jakubiak. Na 3,6 s przed końcem rzucał 2 wolne. Pierwszego trafił, drugiego spudłował. Niestety, nie trafiał w obręcz. Goście wzięli czas. Po wznowieniu gry Jakub Koelner wszedł po do kosz i rzucił zwycięskie punkty. Mecz numer 2 serii dzisiaj o godz. 19.00 w hali Milenium.

W innych meczach: Rawlplug Sokół Łańcut - Dziki Warszawa 83:80, Weegree AZS Politechnika Opolska - GKS Tychy 73:80, Górnik Trans.eu Warłbrzych - AZS AGH Kraków 85:92.

Wczoraj rozpoczął się play-off w Suzuki I lidze koszykarzy. Sensation Kotwica Kołobrzeg uległa WKK Wrocław 65:66 i przegrywa 0-1 w serii do trzech wygranych.

Kotwica: Nelson 14 (2x3, 5 zb., 3 as.), Długosz 10 (5 zb., 2 bl.), Kurpisz 10 (2x3, 13 zb., 2 bl.), Pieloch 8 (2x3), Śmigielski (1x3, 5 as., 3 zb.) - Itrich 7, Jakubiak 4 (3 zb.), Kowalenko 2 (7 zb.), Wieczorek 1, Kutta 0 (4 zb.).

WKK: Koelner 17 (3x3, 3 zb., 4 str.), Chrabota 14 (1x3, 4 zb.), Patoka 12 (4x3, 13 zb.), Uberna 4 (1x3), Ochońko 1 (6 zb., 5 as.) - Jędrzejewski 8 (2x3, 3 zb.), Madray 8 (5 zb.), Prostak 2 (3 as.), Matusiak 0, Wilczek 0.