Nieudany pościg za Polonią. Żak Koszalin z porażką na koniec roku [ZDJĘCIA]

Porażką z niżej notowaną Polonią Warszawa, zakończył 2022 rok w Suzuki I lidze koszykarzy Żak Koszalin. Jacek Wójcik
Porażką z niżej notowaną Polonią Warszawa, zakończył 2022 rok w Suzuki I lidze koszykarzy Żak Koszalin. Kluczowa dla meczu była pierwsza kwarta.

Dla przeplatającego ostatnio zwycięstwa z porażkami zespołu z Koszalina, było to drugie niepowodzenie z rzędu. Goście, po słabszym początku sezonu i zmianie trenera, przełamali się po dwóch porażkach różnicą zaledwie 2 punktów. Polonia zdominowała rywalizację na tablicach (zbiórki 40:30), w dużej mierze dzięki środkowemu Damianowi Cechniakowi. W pokonaniu Żaka nie przeszkodziło jej aż 18 strat (Żak popełnił 11), a także świetna dyspozycja Artura Łabinowicza. Najlepszy strzelec Żaka zdobył swoje rekordowe w sezonie 35 pkt (11/17 z gry, 10/13 za 1 pkt). To także drugi wynik w całej lidze. O 3 pkt więcej w meczu zdobył tylko lider strzelców I ligi (średnia 21,8 na mecz), Kaheem Ransom z HydroTrucku Radom.

- O wyniku zaważyła pierwsza kwarta - ocenił trener Żaka, Rafał Knap.

- Bardzo rzadko zdarza się w I lidze, żeby drużyna która przegrywa różnicą 18 punktów wygrała mecz. Ogromny szacunek dla moich graczy, że potrafili się po tym podnieść i nasza gra wyglądała od II kwarty zupełnie inaczej. Natomiast mam największy żal o to, że pierwsza wyglądała tak, jakbyśmy spotkali się pierwszy raz od 2 tygodni. Nie przegraliśmy meczu ostatnim rzutem. Przegraliśmy I kwartą i słabą skutecznością - w naszej hali! - w rzutach wolnych.

- Wyglądało to tak, jakby były dwa różne mecze - pierwsza kwarta i reszta. Pierwsza ustawiła mecz. Wiele energii i zdrowia kosztowało nas powrócenie do niego. W końcówce decydowało szczęście i to kto popełni mniej błędów podsumował spotkanie Mateusz Kaszowski, rozgrywający koszalińskiej drużyny.

Żak Koszalin - Polonia Warszawa 84:85 (16:34, 28:18, 20:15, 20:18)
Żak: Łabinowicz 35 (3x3, 10 zb., 4 as., 3 str.), Kaszowski 12 (2x3, 3 as., 3 str.), Itrich 5 (3 zb.), Pisarczyk 5 (1x3, 3 as.), Sanders 3 (1x3, 5 zb.) - Dłoniak 11 (1x3), Szewczyk 8 (2x3), Marcinkowski 3, Karpik 2, Rompa 0 (5 zb.).
Polonia: Cechniak 14 (9 zb., 3 str., 2 bl.), Pełka 14 (3x3, 4 zb.), Gospodarek 13 (5 as., 4 zb.), Piliszczuk 8 (2x3, 4 zb., 3 str.), Wieluński 8 (7 zb., 5 as., 3 str.) - Kierlewicz 15 (2x3" 3 str.), Linowski 7 (1x3), Dutkiewicz 6 (1x3, 3 zb.), Anusewicz 0.