Nikola Wiśniewska z AKS Białogard na podium ME kadetek

AKS Bialogard
Trwa medalowa passa AKS Białogard na mistrzowskich imprezach międzynarodowych w 2021 roku. Po srebrze mistrzostw Europy seniorów Krzysztofa Bieńkowskiego i złotym medalu Wiktorii Chołuj na młodzieżowych ME, o brąz ME postarała się kadetka Nikola Wiśniewska.

Tegoroczne ME w grupie kadetów rozgrywane były w bułgarskim Samokovie. N. Wiśniewska wystartowała w kategorii do 49 kg. Dwie pierwsze walki turnieju rozstrzygnęła na swoją korzyść. W 1/8 finału pokonała reprezentantkę gospodarzy, Nikolę Krasimirovą 6:5 (w punktach technicznych). W walce o wejście do strefy medalowej popularna Wisienka nie dała szansy Rumunce Nicolecie Cristinie Bajan, pokonując ją 7:2. W półfinale rywalką zawodniczki z Białogardu była Ukrainka Marija Jefremowa. Niestety, rywalka okazała się być poza zasięgiem zapaśniczki AKS i wygrała przez przewagę techniczną (10:0).

Po półfinałowej porażce, N. Wiśniewska spotkała się w walce o brąz z Białorusinką Darią Klimowicz. Zacięty pojedynek zakończył się wygraną zawodniczki AKS 10:7. W finale Jefremowa pewnie pokonała Sevim Akbas (Turcja) 10:2.

Obok N. Wiśniewskiej w Sakomovie walczyło trzech kadetów (styl wolny) z klubów naszego regionu. Dwaj z nich - Dominik Jagusz i Michał Szymański - to wychowankowie ZKS Koszalin, a trzeci Igor Szucki trenuje w MLUKS Karlino. Szymański uplasował się na dziesiątym miejscu w kategorii do 45 kg. Jagusz zakończył rywalizację w wadze do 60 kg na 9. pozycji. Szucki przegrał pierwszą walkę w kategorii do 71 kg, kończąc udział w zawodach.