Przywieźli dwa medale z Mistrzostwa Polski Nordic Walking

(akr)
Trzydziestoosobowa reprezentacja ze Staszowa wzięła udział w VI Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Nordic Walking w Lublinie
Trzydziestoosobowa reprezentacja Staszowa wzięła udział w VI Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Nordic Walking, które odbyły się w Lubinie. Do Staszowa wrócili z medalami.

Nasi reprezentanci zasady prawidłowego chodzenia z kijkami ćwiczyli przez całe wakacje. Dzieci i młodzież podczas Mistrzostw mieli do pokonania dystans 5 kilometrów, dorośli zaś zmagali się z trudną i wyczerpującą 10 - kilometrową trasą.

Najlepiej z naszej reprezentacji wypadły dwie dziewczynki Daria Walczyk i Aleksandra Kosińska, które zajęły odpowiednio II i III miejsce w kategorii K-7. Tuż za podium uplasowały się Klaudia Dziuba i Wiktoria Soboń, uzyskały one IV i V miejsce w kategorii K-14. Wśród chłopców najwyższe miejsca zajęli: Dawid Walczyk - IV miejsce w kategorii M-7 oraz Sebastian Nastalski - V miejsce w kategorii M-14. Trenerem staszowskich zawodników nordic walking jest Marzena Szczypkowska.