Głos Koszaliński

Noc Muzeów w Koszalinie [PROGRAM] W sobotni wieczór nie siedźcie w domach

Nie śpij, zwiedzaj!W sobotę, 19 maja, do późnych godzin nocnych możesz odkrywać sekrety miejsc, które - choć dobrze koszalinianom znane - pokażą zaskakujące

archiwum

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/18] Następne

Nie śpij, zwiedzaj!

W sobotę, 19 maja, do późnych godzin nocnych możesz odkrywać sekrety miejsc, które - choć dobrze koszalinianom znane - pokażą zaskakujące oblicze. Zarówno zwiedzających, jak i miejsc, do których można zajrzeć wieczorową porą jest z roku na rok coraz więcej. Tym razem do akcji włączy się prawie 30 instytucji.

Pierwsza Noc Muzeów została zorganizowana w 1997 roku w Berlinie. Po czterech latach przekształciła się w imprezę o zasięgu europejskim. Głównym jej celem jest utworzenie płaszczyzny spotkania dla muzeów i prezentowanej przez nie sztuki oraz publiczności. Noc Muzeów w Polsce odbywa się od 2003 r. Pierwszy do akcji włączył się Poznań. W Koszalinie impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem, czego dowodzą kolejki do muzeów, galerii, szkół, firm i instytucji, a także spore grupy chętnych na przejazd kolejką wąskotorową. Podpowiadamy, gdzie można się wybrać w sobotę, 19 maja.

Muzeum, ul. Młyńska 37-39

Tematem przewodnim Nocy Muzeów jest barok i rock. Wnętrza muzeum - godz. 18-24 - „Zwiedzanie z kustoszem” - spotkania z autorami wystaw, bezpłatny wstęp na ekspozycje; Księgarnia za pół ceny; „BaRockowa strefa selfie” - stylowe tła do pamiątkowych fotografii, np. epokowe stroje.

Dziedziniec - godz. 18-22 - Barokowe wynalazki - zajęcia edukacyjne; „W stronę Jamna” - wielkoformatowa gra planszowa; godz. 18.30-19.30 - koncert La Donna e Mobile; godz. 19.30-20.30 - interpretacje koszalińskiego hymnu - konkurs, w którym do wygrania karta prezentowa o wartości 500 zł; godz. 20.30-22.30 - koncert White Room - covery największych przebojów grup Deep Purple, Genesis, Breakout, Test.Polecamy