Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa wyższa szkoła w Koszalinie. Interesująca propozycja edukacyjna, czyli zarządzanie, fizjoterapia, kosmetologia

Alina Konieczna [email protected]
- Mimo niżu demograficznego w ubiegłym roku zapisało się do nas ponad 7, 5 tysiąca studentów - przekonywał rektor Patora. - Konkurencji się nie boimy, bo kształcimy na wysokim poziomie.
- Mimo niżu demograficznego w ubiegłym roku zapisało się do nas ponad 7, 5 tysiąca studentów - przekonywał rektor Patora. - Konkurencji się nie boimy, bo kształcimy na wysokim poziomie. Fot. Radosław Brzostek
Na mapie szkół wyższych Koszalina mamy nowość - wydział zamiejscowy Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania z Łodzi. Pierwsza inauguracja już w październiku.

Wysoko w rankingu

Wysoko w rankingu

W tegorocznym rankingu szkół wyższych przygotowanym przez Perspektywy i Rzeczpospolitą, wśród 100 niepublicznych uczelni magisterskich Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi zajęła 8. miejsce.

O ofercie edukacyjnej podczas wczorajszej konferencji mówił rektor tej niepublicznej uczelni prof. Roman Patora.

Szkoła, która właśnie wprowadza się do Koszalina, istnieje od 15 lat. Liczy 15 tysięcy studentów, kształci na wielu kierunkach, prowadzi wydziały zamiejscowe w różnych miastach. Najmłodszy wydział powstaje właśnie w Koszalinie. Łódzka szkoła kupiła na początku maja br. budynek przy ul. Powstańców Wielkopolskich od warszawskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej ALMAMER, która zakończyła działalność w Koszalinie.

- Zamierzamy ten obiekt wyremontować i rozbudować - informował rektor Patora. - Zależy nam na tym, by zapewnić studentom atmosferę prawdziwej uczelni.
Od 5 lat łódzka szkoła wyższa prowadzi punkt zamiejscowy w Kołobrzegu, gdzie oferuje studia licencjackie z fizjoterapii oraz kosmetologii. Nabór na pierwszy rok studiów w Koszalinie właśnie się rozpoczął.

W Koszalinie uczelnia zaproponuje studia na zarządzaniu, stosunkach międzynarodowych, a także na fizjoterapii i kosmetologii - tu część zajęć będzie się odbywać w Kołobrzegu. Uczelnia chce zaproponować zarówno studia stacjonarne, jak i niestacjonarne. Wysokość czesnego - od 320 złotych miesięcznie na zarządzaniu, do 400 i 450 złotych w miesiącu - na fizjoterapii i kosmetologii.
Łódzka szkoła wyższa proponuje też studia podyplomowe w kilku specjalnościach zarządzania - w służbie zdrowia, kapitałem ludzkim i turystyką.

Oferuje również studia pedagogiczne dla nauczycieli tańca - zainteresowanie jest ogromne, zgłaszają sie chętni z całej Polski, wykłady będą prowadzone przez internet, zajęcia praktyczne - w Kołobrzegu. Rektor zapowiedział też, że za rok w Koszalinie utworzy liceum profilowane, publiczne, bezpłatne, które będzie kształcić uczniów w specjalnościach wykładanych w uczelni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!