Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowe biura dla celników w Koszalinie

Marzena Sutryk [email protected]
W nowym budynku przy ul. Racławickiej w Koszalinie pracuje ponad 70 funkcjonariuszy Służby Celnej. Wcześniej w budynku znajdował się Ośrodek Zamiejscowy Izby Skarbowej w Szczecinie.
W nowym budynku przy ul. Racławickiej w Koszalinie pracuje ponad 70 funkcjonariuszy Służby Celnej. Wcześniej w budynku znajdował się Ośrodek Zamiejscowy Izby Skarbowej w Szczecinie. Radek Koleśnik
W czwartek oficjalnie zostanie otwarta nowa siedziba Urzędu Celnego w Koszalinie. Celnicy przenieśli się na ul. Racławicką z Przemysłowej. Punkt odpraw przy Przemysłowej nadal jednak będzie istniał.

Nowa siedziba celników została przygotowana przy ul. Racławickiej 3 - 5
- Budynek dostaliśmy w trwały zarząd wiosną 2010 roku - mówi Monika Woźniak-Lewandowska, rzecznik prasowy Izby Celnej w Szczecinie; szczecińska izba jest "czapą" dla koszalińskiego urzędu oraz oddziałów w regionie.

Bo wyjaśnijmy, że w województwie działają dwa urzędy celne - jeden w Szczecinie dla części zachodniej województwa i drugi w Koszalinie - dla części wschodniej. Poza tym działają jeszcze oddziały, gdzie załatwia się m. in. sprawy związane z odprawą przywiezionych z zagranicy samochodów. Takie oddziały w regionie są trzy - w Koszalinie, Szczecinku i w Kołobrzegu.

- Ogółem w dyspozycji naczelnika Urzędu Celnego w Koszalinie jest obecnie blisko 110 celników, pełniących służbę w Urzędzie Celnym w Koszalinie oraz w trzech Oddziałach Celnych w Koszalinie, Szczecinku i Kołobrzegu - dodaje rzeczniczka.

Idąc dalej - w siedzibie przy ul. Racławickiej załatwiane będą sprawy związane m. in. z postępowaniami prowadzonymi przez służby celne. - Np. gdy ktoś sprowadził auto z zagranicy i nie będzie się zgadzał z naszymi wyliczeniami, to wówczas będzie wyjaśniał sprawę na Racławickiej.

Ale jeżeli chodzi o dotychczas prowadzone odprawy, gdy ktoś kupi za granicą samochód i chce uiścić opłaty, to załatwia to nadal przy ul. Przemysłowej 8. Tak więc kierowcy, a co ważne - przede wszystkim kierowcy tirów, nie muszą przyjeżdżać na Racławicką, do centrum miasta, ale nadal będą jeździć na Przemysłową.
Z tym, że w najbliższym czasie przy ul. Przemysłowej też szykuje się przeprowadzka. Spod numeru 8 pod 3, ale to niemal po sąsiedzku, klienci prawie nie odczują tych zmian.

Dodajmy jeszcze, że w czwartek w południe zaplanowano uroczyste otwarcie wyremontowanego budynku przy ul. Racławickiej.

- Budynek był w złym stanie technicznym, wymagał remontu - mówi Monika Woźniak - Lewandowska. - Stąd od początku podjęto intensywne prace, by jak najszybciej nadawał się do użytku. Pierwsze prace skupiły się na załatwieniu formalności prawnych. Następnie przystąpiono do remontu obiektu. Zmienił się jego wygląd, fasada została odmalowana, wymieniono stolarkę, w środku położono od nowa wszystkie instalacje, wyburzono i postawiono nowe ścianki działowe.

Uroczystości otwarcia towarzyszyć będzie wystawa fotografii ukazujących porównanie stanu budynku w momencie przejęcia ze stanem po remoncie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!