Nowe zasady przeglądów technicznych. Diagności będą fotografować pojazdy podczas badania technicznego 13.12.2020

OPRAC.:
Michał Borkowski
Michał Borkowski
Ministerstwo Infrastruktury zapowiedziało zwiększenie nadzoru nad badaniami technicznymi aut, a diagności będą musieli robić zdjęcia każdego pojazdu i bezpiecznie przechowywać dokumentację. Zaostrzenie procedur resort tłumaczy koniecznością skutecznej eliminacji z ruchu niesprawnych samochodów.Oczywiście nie chodzi o okresowe przeglądy w ASO, zalecane przez producentów aut, lecz o obowiązkowe badania techniczne w okręgowych SKP – niezbędne, aby pojazd w ogóle został dopuszczony do ruchu po drogach publicznych. Przypomnijmy, że samochody fabrycznie nowe posiadające homologację pierwsze badanie przechodzą po 3 latach od pierwszej rejestracji, drugie po kolejnych 2 latach, a następne nie później niż rok od poprzedniego badania.Pomysł, nad którym pracuje resort infrastruktury, nie jest nowy. Ustawa przewidująca nowe przepisy dotyczące stacji kontroli pojazdów, była już procedowana, jednak wzbudziła kontrowersje i zaniechano prac sejmowych. Teraz badania techniczne i funkcjonowanie SKP powracają. Projekt ma zostać przyjęty jesienią 2020 roku.
Ministerstwo Infrastruktury zapowiedziało zwiększenie nadzoru nad badaniami technicznymi aut, a diagności będą musieli robić zdjęcia każdego pojazdu i bezpiecznie przechowywać dokumentację. Zaostrzenie procedur resort tłumaczy koniecznością skutecznej eliminacji z ruchu niesprawnych samochodów.Oczywiście nie chodzi o okresowe przeglądy w ASO, zalecane przez producentów aut, lecz o obowiązkowe badania techniczne w okręgowych SKP – niezbędne, aby pojazd w ogóle został dopuszczony do ruchu po drogach publicznych. Przypomnijmy, że samochody fabrycznie nowe posiadające homologację pierwsze badanie przechodzą po 3 latach od pierwszej rejestracji, drugie po kolejnych 2 latach, a następne nie później niż rok od poprzedniego badania.Pomysł, nad którym pracuje resort infrastruktury, nie jest nowy. Ustawa przewidująca nowe przepisy dotyczące stacji kontroli pojazdów, była już procedowana, jednak wzbudziła kontrowersje i zaniechano prac sejmowych. Teraz badania techniczne i funkcjonowanie SKP powracają. Projekt ma zostać przyjęty jesienią 2020 roku. archiwum
Udostępnij:
Ministerstwo Infrastruktury zapowiedziało zwiększenie nadzoru nad badaniami technicznymi aut, a diagności będą musieli robić zdjęcia każdego pojazdu i bezpiecznie przechowywać dokumentację. Zaostrzenie procedur resort tłumaczy koniecznością skutecznej eliminacji z ruchu niesprawnych samochodów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie