Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowości Politechniki Koszalińskiej? Studia po angielsku

Sylwia Zarzycka
W tym roku do grona studentów Politechniki Koszalińskiej dołączy kolejne 2,5 tys. młodych osób nie tylko z  naszego regionu
W tym roku do grona studentów Politechniki Koszalińskiej dołączy kolejne 2,5 tys. młodych osób nie tylko z naszego regionu Radosław Brzostek
"Wehikuł czasu" pokaże, co można robić po skończeniu jednego z 26 kierunków studiów. Coś ciekawego do studiowania mogą znaleźć zarówno humaniści, jak i typowe umysły ścisłe.

Wciąż trwa rekrutacja na Politechnice Koszalińskiej. Odbywa się drogą elektroniczną. Kandydaci powinni rejestrować się w internetowym systemie rekrutacyjnym. Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę uczelni: www.tu.koszalin.pl.
Po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu się na studia, kandydat musi złożyć dokumenty w odpowiednim punkcie rekrutacyjnym. Działają wszystkich kampusach: przy ul. Śniadeckich, Racławickiej i Kwiatkowskiego, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 15.00.

O indeks jakich kierunków można się starać? Na nadchodzący rok akademicki Politechnika prowadzi nabór na 26 kierunków studiów. Można rejestrować się na studia pierwszego i drugiego stopnia. Do wyboru są kierunki techniczne, ekonomiczne, humanistyczne, społeczne, artystyczne. PK kształci specjalistów z tak różnych dziedzin jak budownictwo, pedagogika, informatyka, architektura wnętrz, energetyka, europeistyka, transport, filologie i zarządzanie. Wydziały oferują kandydatom ponad sto specjalności na poszczególnych kierunkach kształcenia. Co roku szykują jakieś nowości w tym zakresie.

Uczelnia zachęca młodzież do podejmowania studiów w języku angielskim. Proponuje taki profil kształcenia na inżynierii materiałowej. Kierunek ten funkcjonuje w Politechnice Koszalińskiej od kilku lat, ale dotychczas zajęcia odbywały się tylko w języku polskim. Teraz uczelnia stworzyła ofertę zarówno dla studentów zagranicznych, jak i polskich maturzystów, którzy chcieliby podjąć kształcenie w języku obcym. Są to studia pierwszego stopnia, inżynierskie, 3,5-letnie. Natomiast na kierunku zarządzanie na Wydziale Nauk Ekonomicznych na studiach drugiego stopnia uczelnia oferuje specjalność w języku angielskim, czyli Business Management.

Na kierunku europeistyka (Wydział Humanistyczny) na studiach magisterskich zostanie utworzona specjalność w języku angielskim - komunikacja interkulturowa w biznesie.

Warto też zapoznać się z nowościami w języku polskim, które szkoła oferuje. Wśród nich jest nowa specjalność "Projektowanie urządzeń i technologii" na kierunku inżynieria materiałowa. Na budownictwie nowe specjalności to "Technologia i organizacja budownictwa" oraz "Budownictwo zrównoważone"; na inżynierii środowiskowej utworzono specjalność "Instalacje odnawialnych źródeł energii". Na tym kierunku nowością są także "Systemy i technologie inżynierii i ochrony środowiska". Jest też coś nowego dla humanistów. Na pedagogice na studiach magisterskich, nowe specjalności to: pedagogika resocjalizacyjna i socjoterapia; wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju dziecka; doradztwo zawodowe i personalne.

Podstawą przyjęcia na studia są wyniki matury. Jednak na kierunkach artystycznych z przyczyn oczywistych, wciąż jest egzamin wstępny. Wszyscy niezdecydowani mogą skorzystać z bezpłatnego informatora oferowanego na stronie internetowej Politechniki Koszalińskiej i "Wehikułu czasu", który pokaże zawodową przyszłość.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!