MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy dodatek 200 zł do emerytury i to dożywotnio! Kto i gdzie otrzyma takie dodatkowe pieniądze? Nie w ZUS! Zobacz szczegóły

Piotr Paszelke
Specjalny dodatek 200 złotych dla wybranych emerytów. Kto może go otrzymać? SZCZEGÓŁY W GALERII >>>TUTAJ
Specjalny dodatek 200 złotych dla wybranych emerytów. Kto może go otrzymać? SZCZEGÓŁY W GALERII >>>TUTAJ Pixabay
Specjalny dodatek dla niektórych emerytów pozwoli podreperować im budżet i wspomoże przy rosnących wydatkach. Na dodatkowe 200 złotych, o których mowa, mogą liczyć jednak tylko trzy grupy osób. Co więcej, nie można złożyć wniosku o te pieniądze za pomocą platformy ZUS. Jak dokładnie można się o to starać? Kto je uzyska? Zobacz!

Spis treści

Zobacz wideo: Tak wyglądają teraz kontrole zwolnień lekarskich. Oni są na celowniku ZUS

od 16 lat

Rosnące wydatki emerytów

Nie ma wątpliwości, że przy szalejącej inflacji każdy grosz ma znaczenie. W przypadku niskich rent i emerytur jest to szczególnie dostrzegalne. Po opłaceniu rachunków i kosztów leczenie, co jest podstawowym problemem osób w podeszłym wieku, dobrze byłoby mieć pieniądze na jedzenie i życie. Dla niektórych emerytów dostępny jest specjalny dodatek 200 złotych do emerytury. Tu jednak trzeba spełnić określone wymagania.

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE DODATKU OPISALIŚMY W GALERII! >>>W TYM MIEJSCU<<<

Polecamy

Kto może liczyć na 200 złotych dożywotnio co miesiąc?

Na taki dodatek może liczyć stosunkowo wąska grupa seniorów. Dotyczy to grupy Polaków, którzy pełnili służbę jako ratownicy górscy lub strażacy-ochotnicy. W wymaganiach przedstawia się również czas pełnienia czynnej służby - dla mężczyzn jest to 25 lat, a dla kobiet 20 lat.

Dodatkowo osoby to powinny były pracować w jednej z poniższych organizacji:

  • Ochotnicza Straż Pożarna;
  • Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe;
  • Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Świadczenia emerytalne 2023 - jak dostać 200 złotych?

Otrzymanie dodatku 200 złotych nie można złożyć online. Wniosek składa się w odpowiednim miejscu straży, a mianowicie w miejskiej lub powiatowej komendzie straży pożarnej. Do wniosku trzeba dołączyć dokumenty potwierdzające, że przez wymagany okres uczestniczyło się w akacjach ratunkowych. Najtrudniejsze może być uzyskanie oświadczenia od co najmniej trzech świadków potwierdzających udział w misjach. Istotne jest to, aby świadczeniobiorca w danym roku wziął udział przynajmniej jednej akcji ratunkowej.

Polecamy

Kto wypłaca 200 złotych do emerytury?

W przeciwieństwie do innych dodatków do emerytury tu nie zajmuje się tym Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zamiast tego przyznaniem środków zajmuje się Zakład Emerytalno-Rentowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W razie jakichkolwiek trudności sprawę rozwiązuje ten organ.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński