Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy dzierżawca w koszalińskiej Kreślarni i wymuszona przerwa

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
W czerwcu ubiegłego roku zakończono gruntowną przebudowę Kreślarni. Koszt inwestycji wyniósł 2,7 milionów złotych
W czerwcu ubiegłego roku zakończono gruntowną przebudowę Kreślarni. Koszt inwestycji wyniósł 2,7 milionów złotych archiwum
Koncert inauguracyjny, remont, nowe plany: w Centrum Kultury Studenckiej Kreślarnia w Koszalinie praca wre.

Niedawno w Kreślarni odbyła się inauguracja Akademickiego Sezonu Artystycznego. Na scenie zagrał zespół Boogie Boys. W poniedziałki i środy o godzinie 18.00 odbywają się dla studentów warsztaty wokalne, które prowadzi piosenkarka Zosia Karbowiak.
To są jednak wyjątki, bowiem na razie z organizacją większych wydarzeń w Kreślarni się wstrzymują. Powód tej przerwy bynajmniej błahy nie jest.

- Znalazł się chętny dzierżawca na prowadzenie działalności komercyjno-barowej - zdradził nam Remigiusz Błaszków, animator Centrum Kultury Studenckiej Kreślarnia. - Aktualnie trwa remont na parterze, lokal będzie nazywał się jak dawniej, czyli po prostu "Żak". Harmonogram zakłada, że prace zakończyć się mają do końca października. I dopiero wówczas nabierzemy rozpędu, jeśli chodzi o wydarzenia w Kreślarni, czyli między innymi koncerty - dodał.

Szczegóły umowy pomiędzy Politechniką Koszalińską, a nowym dzierżawcą objęte są tajemnicą. Pewne jest jedno: nowy właściciel chce działać tu jak najdłużej, dopóki - jak to w działalności komercyjnej - całość będzie finansowo opłacalna.

W związku z trwającym remontem w Kreślarni przez około miesiąc nie należy spodziewać się dużego ruchu. - Ale gdy tylko bar zostanie uruchomiony, ruszymy z pełną parą jeśli chodzi o atrakcje dla studentów i nie tylko - powiedział Błaszków.

Przypomnijmy, że w czerwcu ubiegłego roku zakończono gruntowną przebudowę Kreślarni. Koszt inwestycji wyniósł 2,7 milionów złotych. W ramach prac zbudowano salę teatralno-koncertową na około 150 osób, wielofunkcyjną salę konferencyjną, czy zaplecze kuchenne. Na zewnątrz powstał efektowny mural na jednej ze ścian, zrealizowany przez Tomasza "Cukina" Żuka. Od tamtego czasu poszukiwano osób na prowadzenie działalności komercyjno-barowej. Przez sytuację pandemiczną o chętnych było jednak trudno - działalność biznesową w niepewnych warunkach uzależnionych od obostrzeń uznawano za ryzykowną. Ostatecznie Żak wróci do życia, co na pewno uatrakcyjni koncertowe wieczory.

Z zapowiadanych wydarzeń, już teraz można wspomnieć za to o drugiej edycji Hackathonu pod hasłem "Zaprojektuj przyszłość". Chodzi o tworzenie rozwiązań, które zapobiec mają lub zminimalizują skutki kryzysów (klimatycznych, gospodarczych i społecznych) występujących na Pomorzu Zachodnim.

- Wydarzenie przewiduje dwa dni dynamicznej pracy zespołów pod okiem mentorów, której finałem będzie zaprezentowanie swoich projektów przed jury, a najlepsze z nich otrzymają nagrody. W czasie wydarzenia uczestnicy opracują innowacyjne rozwiązania antykryzysowe i przetestują, czy przyjęte hipotezy biznesowe odpowiadają na rzeczywiste potrzeby odbiorców. Hackathon jest również świetną okazją do pozyskania cennych kontaktów biznesowych - informują organizatorzy. Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 października za pośrednictwem strony: www.startupacademy.pl/hackathon-zaprojektuj-przyszlosc/.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu pn. "Pomorze Zachodnie - gdzie biznes łączy się z nauką" ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera