Zamknij

Głos Koszaliński

Nowy rok akademicki PWSZ w Koszalinie. Inauguracja na dziesięciolecie [ZDJĘCIA]

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie, która obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia, zainaugurowała wczoraj nowy rok akademicki. Podczas uroczystości

Radosław Brzostek

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [3/25] Poprzednie Następne

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie, która obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia, zainaugurowała wczoraj nowy rok akademicki.

Podczas uroczystości nastąpiła immatrykulacja studentów oraz słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku pierwszego roku, którzy odśpiewali uroczyste „Gaudeamus”. Żacy złożyli ślubowanie, że „będą wytrwale dążyć do zdobywania wiedzy”, a następnie odebrali indeksy z rąk Jana Kuriaty, rektora PWSZ. - 14 listopada w Filharmonii Koszalińskiej będziemy świętować nasze dziesięciolecie - mówił dr Jan Kuriata. - Już dziś wszystkich zapraszam na tę uroczystość.

Rektor mówił o zmianach, jakie wprowadziła ustawa o szkolnictwie wyższym; to m. in. nowe ciało, jakim jest Rada Uczelni. Podkreślał także, że w 2009 roku, w pierwszej inauguracji uczestniczyło zaledwie 89 studentów, dziś jest ich ponad 700. - W tym roku przyjęliśmy ponad 330 studentów - mówił rektor.

Uczelnia oferuje studentom naukę na blisko dziesięciu kierunkach kształcenia - 3-letnich studiach licencjackich na kierunkach: bezpieczeństwo narodowe, dietetyka, kosmetologia, wychowanie fizyczne, ratownictwo medyczne i pedagogika oraz 5-letnie studia magisterskie na fizjoterapii i 2-letnie magisterskie uzupełniające studia na pielęgniarstwie. W tym roku nie uruchomiono ostatecznie pedagogiki, gdyż nie było wystarczającej liczby chętnych. Uczelnia może się pochwalić nowoczesnym Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej, gdzie kształci się przyszła kadra pielęgniarska. W planach jest budowa hali sportowej i adaptacją sali na aulę. PWSZ jest tuż przed ogłoszeniem przetargu.


Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy