Nowy rozkład jazdy pociągów w sobotę w "Głosie"

  Nowy rozkład jazdy pociągów w sobotę w "Głosie"

  red

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Nowy rozkład jazdy pociągów w sobotę w "Głosie"

  ©archiwum polskapress

  Już w najbliższą niedzielę, 9 grudnia, wchodzi w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. W „Głosie” zamieścimy go dzień wcześniej – w sobotę.
  Nowy rozkład jazdy pociągów w sobotę w "Głosie"

  ©archiwum polskapress

  Jeśli kupią Państwo „Glos” w sobotę, znajdą Państwo tablice odjazdów i przyjazdów pociagów z najważniejszych stacji w regionie. Warto je dobrze przestudiować, gdyż od niedzieli zmienią się rozkłady wszystkich pociągów. Część z nich będzie odjeżdżać w zbliżonych godzinach co obecnie, ale będzie też sporo takich, gdzie zmiana będzie zauważalna – jedne pojadą później, a inne wcześniej. Będzie to miało szczególne znaczenie dla tych z Państwa, którzy dojeżdżają koleją do pracy, na uczelnię, czy na zajęcia w szkole.

  Dla tych z Państwa, którzy planują dalsze podróże, nowy rozkład może okazać się pewnym rozczarowaniem.
  O ile liczba pociągów dalekobieżnych obsługujących stacje w regionie pozostanie na porównywalnym poziomie co obecnie, w kilku przypadkach zmienią się ich trasy i relacje. Pomorze Środkowe utraci w niedzielę bezpośrednie nocne połączenie z Warszawą, przez którą przejeżdża TLK Ustronie na trasie z Kołobrzegu do Krakowa i Przemyśla. Od 9 grudnia, ze względu na nocne zamknięcie linii kolejowej między Iławą a Warszawą, pociąg ten będzie omijał stolicę. Z Iławy pojedzie do Torunia i Inowrocławia, potem magistralą węglową do Częstochowy, a następnie do Kielc, gdzie powróci na swoją normalną trasę do Krakowa. Jadąc więc z Koszalina czy Słupska do Warszawy trzeba będzie albo jechać w dzień (dwa codzienne połączenia przez Trójmiasto i jedno przez Białogard, Piłę i Bydgoszcz), albo przesiadać się w Szczecinie na nocny pociąg do Warszawy, ale to znacznie wydłuży czas przejzadu.

  Przy planowaniu podróży trzeba też będzie zwrócić uwagę na pociagi do Wrocławia. Większość z nich pojedzie zwykłą trasą przez Poznań, ale będzie wśród nich jeden, który przy okazji zabierze nas w podróż przez pół Polski. Wszystko przez wydłużenie trasy TLK Pobrzeże, który do tej pory kursował tylko do Warszawy i Łodzi. Teraz pojedzie z Kołobrzegu do Wrocławia – przez Gdańsk, Iławę, Warszawę, Łódź i Ostrów Wlkp. To prawie dwa razy dalej.

  Podróżni jadący ze Szczecina muszą przygotować się na spore zmiany godzin odjazdów większości pociągów dalekobieżnych. Do tego dwa wieczorne składy, które dotąd jechały przez Stargard, będą kursowały przez Kostrzyn i Rzepin. Dotyczy to nocnego pociągu Uznam do Warszawy (już nie do Lublina, jak obecnie) oraz kursującego na święta i ferie Podhalanina do Zakopanego. IC Włókniarz, który obecnie jeździ do Łodzi, będzie skrócony do Poznania i odtąd będzie nazywał się Merkury.

  Szczegółowy rozkład jazdy już w sobotę w „Głosie”. Zapraszamy do lektury.

  Zobacz także Rozbudowa dworca PKP w Szczecinie (archiwum)


  POLECAMY:

  Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Koszalina

  Wideo z Koszalina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.