Nowy system kolejkowy w wydziale komunikacji w Szczecinku...

  Nowy system kolejkowy w wydziale komunikacji w Szczecinku [zdjęcia]

  Zdjęcie autora materiału

  Rajmund Wełnic

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Nowy system kolejkowy w wydziale komunikacji w Szczecinku [zdjęcia]
  1/10

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Interesanci wydziału komunikacji w szczecineckim starostwie korzystają z elektronicznego systemu usprawniającego obsługę.
  Tasiemcowe kolejki przed drzwiami wydziału komunikacji i transportu starostwa w Szczecinku stoją od rana praktycznie do końca pracy urzędu. Nic dziwnego, to tu formalności zwiane z rejestracją pojazdów, wydaniem praw jazdy itp. załatwiają mieszkańcy całego 80-tysięcznego powiatu. A dodajmy, że jest w nim kilkadziesiąt tysięcy kierowców i niewiele mniejsza liczba samochodów, autobusów, przyczep, ciągników, ciężarówek i innych pojazdów.

  Teraz obsługa interesantów powinna iść sprawniej, bo ruszył system, który znacznie usprawni obsługę interesantów odwiedzających starościński wydział. - Niezmiernie się cieszę, że udało się zakończyć etap montowania systemu kolejkowego w wydziale komunikacji mówi jego dyrektor Beata Klimaszewska. - Mam nadzieję i wierzę, że bardzo mocno przyczyni się do usprawnienia obsługi interesantów oczekujących w kolejce.

  Działanie systemu jest bardzo proste. Na dotykowym ekranie biletomatu należy wybrać kategorię sprawy, którą chce się załatwić, następnie automat przydzieli interesanta do konkretnego stanowiska wydając właściwy bilet. Osoba zainteresowana oczekuje na swoją kolejność, następnie zostaje zaproszona komunikatem głosowym do odpowiedniego stanowiska. Dodatkowym udogodnieniem będzie internetowa rezerwacja kolejki, która pozwoli umówić się na konkretny dzień i godzinę. Ta usługa zacznie działać już niebawem.

  Dodajmy, że podobne udogodnienie działa także od niedawna w przychodniach szpitala w Szczecinku. Przy drzwiach do gabinetów lekarzy specjalistów pojawiły ekrany, na których wyświetlane są numery pacjentów, którzy powinni wejść na wizytę. Wcześniej – przy rejestracji – otrzymują oni bilet z przypisanym numerem i godziną przyjęcia oraz swoim kodem kreskowym. Godzina jest orientacyjna – czasami jakaś wizyta trwa nieco dłużej, czasami ktoś nie przyjedzie. Ale generalnie należy się jej trzymać – na wyświetlaczu jest pokazany numer bieżącego pacjenta i kilku następnych, aby byli przygotowani na wejście. Wcześniej bywało, że – mimo ustalonej godziny wizyty – wystawali pod drzwiami godzinami albo wchodził „kto pierwszy ten szybszy”.

  Zobacz także: Rozmowa Tygodnia GK24


  POLECAMY:

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Szczecinka

  Wideo ze Szczecinka

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Mikromusic walentynkowo w CK 105 w Koszalinie

  Mikromusic walentynkowo w CK 105 w Koszalinie