Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Obiekty sportowe w Koszalinie i regionie zostały otwarte. Na jakich zasadach?

Koszalin: Orlik przy ul. Wenedów też ma być otwarty
Koszalin: Orlik przy ul. Wenedów też ma być otwarty Radosław Brzostek
Od 4 maja, na podstawie decyzji rządu, zostały otwarte obiekty sportowe. Sprawdziliśmy, jak to wygląda w praktyce.

W Koszalinie można korzystać z kompleksu sportowego Bałtyk oraz stadionu Gwardii, a także z pięciu orlików administrowanych przez ZOS Koszalin (przy ul. Wenedów, na os. Jamno, Raduszka, Unii Europejskiej i przy ul. Głowackiego). ZOS musi tu zadbać o bieżącą dezynfekcję wyposażenia; obiekty są dostępne po trzy godziny dziennie; jednocześnie w poszczególnych miejscach może przebywać po sześć osób.

Każdy, kto chce korzystać z obiektów, musi to wcześniej zgłosić, umówić się (godziny otwarcia są różne; szczegóły mają być dostępne od dzisiaj na stronie internetowej ZOS). Dostępne są także korty tenisowe, które są w rękach najemców. Nadal - do odwołania - nieczynne pozostają w Koszalinie baseny, siłownie na świeżym powietrzu, place zabaw, Wodna Dolina (tu działa jedynie wyciąg do nart wodnych i kajaki) oraz Sportowa Dolina.

Uprawianie sportów odbywa się bez maseczek. Trzeba jednak pamiętać o odkażaniu rąk, piłek.

Hala widowiskowo-sportowa w Koszalinie

Choć sport stanął, o obiekty trzeba dbać w czasie przerwy [ZDJĘCIA]

W Darłowie w poniedziałek otwarty został stadion miejski przy ul. Sportowej. Orliki przy ul. Chopina i Wyspiańskiego oraz boisko przy SP nr 3 w Darłowie będą otwarte od środy, 6 maja z tego względu, że miasto musi zapewnić płyny odkażające.

- Na stadionie miejskim będą się tylko odbywać zajęcia grup zorganizowanych. Kluby muszą się skontaktować z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i poinformować, ile będzie osób i o której godzinie będą odbywać się zajęcia - mówi Waldemar Śmigielski, szef referatu sportu i rekreacji w UM w Darłowie.

W Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sławnie informują, że kompleks boisk położony przy ul. Kossaka będzie działał na zmienionych zasadach. Boisko orlik czynne będzie przez 5 dni w tygodniu (zamknięte zostanie w środę i niedzielę) w godz. od 12 do 20. Na boisku trawiastym będzie mogło przebywać sześć osób, na korcie tenisowym cztery. Ponadto obowiązuje dezynfekcja rąk przy wejściu i wyjściu uczestników. Po każdej grupie następuje dezynfekcja urządzeń.

Otwarte obiekty sportowe w Szczecinku też będą czynne i gotowe na przyjęcie miłośników aktywnego trybu życia.

- Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Sportu od 4 maja uruchamiamy boiska boczne i płytę Lechii przy ulicy Piłsudskiego - mówił nam wczoraj Szymon Bibik, dyrektor OSiR Szczecinek.

Galerie handlowe w Koszalinie znów czynne [ZDJĘCIA]

- Podobnie z boiskiem SP7 i w Trzesiece, można tam trenować, oczywiście z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa, m.in. maksymalnie może tam przebywać sześć osób i opiekun. Co do wejścia na płytę główną stadionu piłkarskiego, to prosimy zainteresowanych o kontakt z nami. Zastanawiamy się jeszcze jednak, czy np. Akademia Piłkarska wznowi normalne treningi, bo wiadomo już, że do sierpnia rozgrywek młodzieżowych nie będzie - dodaje.

Działają także korty tenisowe, które prowadzi Aqua Tur.

- Uruchamiamy korty otwarte i te w namiotach, gdzie można otworzyć boczne kurtyny - mówi Beata Bracka, prezes Aqua Turu.

- Tenisiści byli strasznie stęsknieni za grą, w ostatnich dniach dopytywali się non stop, kiedy będą mogli wrócić na korty. I już mogą, oczywiście z zachowaniem wszystkich wymogów.

Powoli wracamy do sportowej „normalności” - możemy przeczytać na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu.

Od poniedziałku czynne są tu obiekty, mające charakter otwarty, czyli stadion piłkarski, płyta główna i treningowa, euroboisko, tory łucznicze, boiska wielofunkcyjne i korty tenisowe. Obowiązuje jednak - jak wszędzie - ograniczona liczba osób: do sześciu osób plus trener na jednym boisku, a na kortach do czterech osób plus trener. Nie ma możliwości korzystania z szatni, węzła sanitarnego, udostępniono tylko toalety w hali łuczniczej i na stadionie przy trybunie A. Jest obowiązek dezynfekcji rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt. Dezynfekować trzeba też używane urządzenia.

Parki i lasy otwarte. Spacerowiczów w Koszalinie nie brakuje [ZDJĘCIA]

Zobacz także Prezydent Koszalina Piotr Jedliński o otwarciu żłobków i przedszkoli w mieście

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo