Obwodnica Gościna. Otwarcie w "przedwyborczym stylu" [wideo]...

  Obwodnica Gościna. Otwarcie w "przedwyborczym stylu" [wideo]

  Iwona Marciniak

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Z ponad rocznym opóźnieniem, ale za to w prawdziwie przedwyborczym stylu, z przytupem, samorządowcami, posłem PO i politykiem - gwiazdą, w tym wypadku marszałkiem Stefanem Niesiołowskim, otwarto wczoraj obwodnicę Gościna.

  Obwodnica ma długość 2,8 kilometra. Kosztowała 14,2 mln zł, z czego prawie 13 mln zł było dofinansowaniem z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jej głównym zadaniem jest wyprowadzenie głównego natężenia ruchu z centrum miasta na zachód. W przyszłości między dawną drogą przelotową z Kołobrzegu w stronę drogi krajowej nr 6, a właśnie obwodnicą, ma powstać nowe centrum miasta z planowaną tu budową od podstaw gmachu ratusza. Nowa obwodnica ma sześć skrzyżowań, w tym cztery tzw. małe ronda.

  To inwestycja, bez której trudno sobie wyobrazić rozwój Gościna, od początku 2011r. cieszącego się prawami miejskimi. - Obwodnica to dla nas szansa na rozbudowę zachodniej części miasta - mówił wczoraj, tak jak zresztą i wielokrotnie wcześniej, Marian Sieradzki, burmistrz Gościna. - Inwestorzy, przedsiębiorcy już na nią czekają. Marian Sieradzki startuje w wyborach po raz piąty i nie ma konkurencji. Popiera go PO, jest członkiem ugrupowania, ale burmistrz potrafił już pokazać (np. podczas sporu z Miejskimi Wodociągami i Kanalizacją w Kołobrzegu), że partyjne dyscyplinowanie w jego przypadku nie do końca działa, bo nie boi się iść pod prąd. Wczoraj podkreślał, że bardzo cieszy go wizyta marszałka, bo polityka tej rangi jeszcze w Gościnie nie było.

  Wczorajszą uroczystość poprowadził przedstawiciel inwestora, Bogdan Krawczyk, dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Dyrektor przypomniał, że inwestycja nie od początku szła gładko. Pierwszy wykonawca zbankrutował i WZD usiał ogłosić nowy przetarg. Wyłonionemu w nim Infrabudowi z Koszalina poszło już gładko. Wczoraj, po oficjalnym przecięciu wstęgi, po raz pierwszy obwodnicą przejechały auta. Nie tylko VIP-ów. - Pewnie, że ta droga się nam przyda, w centrum będzie bezpieczniej -mówili obserwujący uroczystość mieszkańcy. - Tylko żeby jeszcze nam jakieś wjazdy ze ścieżek rowerowych zrobili, bo teraz trzeba z roweru zsiadać i przechodzić przez jezdnię, a samochody będą pędzić. Strach i tyle. No i zobaczcie jeszcze pod jakim kątem zrobili nam wjazdy na tę starą przelotówkę! Już kilka samochodów w rowie wylądowało!

  Marian Sieradzki przyznaje mieszkańcom rację: - Faktycznie, te wjazdy muszą zostać poprawione, bo są niebezpieczne. Sam widziałem już jeden samochód w rowie. A co do ścieżek, to o bezpieczne przejazdy i przyłączenie ich do obwodnicy musimy zadbać sami, na własny koszt, bo nie ma ich w tym projekcie. Na wiosnę będą gotowe.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.gk24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Kołobrzegu

  Wideo z Kołobrzegu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Zgłosuj na najlepszego sportowca!

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Zgłosuj na najlepszego sportowca!

  ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Głosowanie zakończone, przedstawiamy laureatów

  ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Głosowanie zakończone, przedstawiamy laureatów