MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Obwodnica Koszalina z nowym terminem otwarcia. Tak wygląda obecnie [ZDJĘCIA]

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
Tak obecnie przebiegają prace przy budowie brakującej części obwodnicy Koszalina i Sianowa.
Tak obecnie przebiegają prace przy budowie brakującej części obwodnicy Koszalina i Sianowa. Michał Borkowski
- Jeśli procedury odbiorowe zakończą się szybko, to jeszcze przed połową czerwca kierowcy skorzystają już z nowego odcinka drogi ekspresowej S6 z Koszalina do Karnieszewic - mówi nam Anna Szymańska ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

To bardzo ważna informacja dla kierowców, mieszkańców Koszalina i tych, którzy tylko przejeżdżają przez miasto, jadąc w stronę Gdańska lub Szczecina, bo wreszcie cała obwodnica Koszalina i Sianowa będzie już udostępniona dla ruchu.

Przypomnijmy, że w 2019 roku miał to być pierwszy oddany do użytku odcinek trasy S6 w Koszalińskiem. Jednak przez trudne warunki gruntowe, na jakie drogowcy natknęli się na placu budowy tej trasy - natrafiono m.in. na drugi poziom wód gruntowych pod ciśnieniem oraz wypływy artezyjskie - blisko 8-kilometrowy odcinek liczącej 21 kilometrów obwodnicy trzeba było wyłączyć z budowy i przygotować zupełnie nowy projekt. Powstała 800-metrowa estakada, jedna z najdłuższych w województwie. Jej budowa wreszcie się kończy.

- W przypadku obwodnicy Koszalina i Sianowa do 31 maja wykonawca ma złożyć do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego wniosek o pozwolenie na użytkowanie jednej jezdni wspomnianej estakady i jeśli procedury odbiorowe zakończą się szybko, to już przed połową czerwca kierowcy skorzystają z tego odcinka drogi ekspresowej S6. Równolegle będą trwały odbiory drugiej jezdni, którą planujemy udostępnić dla ruchu na przełomie czerwca i lipca. Pozostałe prace zakończą się w sierpniu - powiedziała nam Anna Szymańska.

Na spięcie koszalińsko-sianowskiej obwodnicy w jedno - przypomnijmy, że ta jest otwarta na 7 -kilometrowym odcinku od Karnieszewic do Gorzebądza, a z drugiej strony prowadzi jedynie do węzła Koszalin Wschód - kierowcy czekają z utęsknieniem.

Obwodnica wyprowadzi z miasta cały tranzyt prowadzący ze Szczecina do Gdańska, zdecydowanie zmniejszy się liczba pojazdów ciężarowych w śródmieściu Koszalina, a podróż na przykład z Kołobrzegu do Sławna skróci się o nawet 15-20 minut. Tyle czasu zabiera dziś kierowcom przejazd przez Koszalin i dojazd do węzła Gorzebądz.

Obwodnica Koszalina i Sianowa w ciągu trasy S6 ma 21,1 km długości. Kosztowała 1,1 miliarda złotych. Brakujący odcinek buduje spółka Polbud Pomorze wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Dróg i Mostów oraz spółką Wibra Infrastruktura. To umowa o wartości 448,87 milionów złotych.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera