Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Obwodnica S6 Koszalin - Sianów w maju ma być częściowo przejezdna

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
W rejonie Karnieszewic obwodnica S6 wygląda na niemal gotową - tu zlecenie realizuje konsorcjum i tu będzie wjazd na S6
W rejonie Karnieszewic obwodnica S6 wygląda na niemal gotową - tu zlecenie realizuje konsorcjum i tu będzie wjazd na S6 Radek Koleśnik
Komisja przetargowa nadal pracuje nad oceną ofert, które wpłynęły w przetargu na wykonanie dokumentacji na wyłączoną część obwodnicy Koszalin - Sianów. Tymczasem na pozostałej jej części prace zmierzają ku końcowi.

Wyłączony odcinek to ok. 8 km od ul. Władysława IV w Koszalinie w kierunku Gorzebądzia, gdzie prace zostały przerwane prawie dwa lata temu (ze względu na problemy z podłożem). To tu, po przetargu na łączne wykonanie projektu i drogi, który okazał się bardzo kosztowny, zdecydowano o ponownym przeprowadzeniu procedury; Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozdzieliła zlecenia - najpierw ogłosiła przetarg na samą dokumentację (i to właśnie ta procedura jest w trakcie). W drugiej kolejności, gdy już powstanie dokumentacja, zostanie ogłoszony przetarg na same roboty budowlane.

Komisja przetargowa wystąpiła z pytaniami do firm, które złożyły oferty (wpłynęło ich sześć) w obecnym trybie przetargowym; stało się tak ze względu na dużo niższe od zakładanej kwoty wartości (od około 4,9 do 7,1 mln złotych); pojawiła się obawa o jakość proponowanych rozwiązań. Wyjaśnienia trwają i nic nie wskazuje na to, by ten etap został zakończony w tym miesiącu.

A co się dzieje na pozostałych częściach obwodnicy? Tu prace trwają i - jak wczoraj usłyszeliśmy - jest szansa, o ile pogoda nie przeszkodzi, by jeszcze w maju był gotowy odcinek od strony Bielic (ul. Szczecińska) do ul. Morskiej i dalej do ul. Władysława IV. I ten fragment, gdy już faktycznie zostanie zakończony, będzie dostępny dla kierowców. Gotowy ma być też odcinek od węzła Sianów Wschód do Karnieszewic (ok. 2,5 km) i on także ma być dostępny dla kierowców. Na to, by można było pojechać całą obwodnicą, trzeba będzie poczekać jakieś pięć lat.

Przypomnijmy, obwodnica miała być gotowa w całości w lipcu 2018 roku. Pozostała S6 w naszym województwie ma być gotowa do jesieni.

Jak wyglądają prace przy budowie drogi S6 w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego? Zobaczcie najnowsze zdjęcia z lotu ptaka na odcinkach: Goleniów-Nowogard, Nowogard-Płoty oraz Płoty-Kiełpino!<iframe src="https://www.google.com/maps/d/embed?mid=14kPKQ9vsKjiFEbP3q4iLbCLox4Rc0Qvn" width="640" height="480"></iframe>Zobacz także Rozmowa o budowie drogi S6 (archiwum)<script class="XlinkEmbedScript" data-width="640" data-height="360" data-url="//get.x-link.pl/e5a5da66-8798-d58f-84e0-9f56000e81b4,aa0721e1-8910-c471-bb8e-16ef8860c7d7,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1"></script>

Droga S6 w województwie zachodniopomorskim z lotu ptaka [NOWE ZDJĘCIA]

Jak przebiegają prace przy budowie drogi S6 na odcinku Ustronie Morskie-Koszalin? Zobaczcie zdjęcia!Zobacz także Rozmowa o budowie drogi S6 (archiwum)

Droga S6. Prace na odcinku Ustronie Morskie-Koszalin [ZDJĘCIA]

Jak przebiegają prace przy budowie drogi ekspresowej S6 na odcinku Kołobrzeg Zachód - Ustronie Morskie? Zobaczcie najnowsze zdjęcia!Zobacz także Rozmowa o budowie drogi S6 (archiwum)

Droga S6. Prace na odcinku Kołobrzeg Zachód-Ustronie Morskie [ZDJĘCIA]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo