Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Od poniedziałku ograniczone funkcjonowanie instytucji w Koszalinie

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
W koszalińskim ratuszu przy głównym wejściu jest dostępny środek do dezynfekcji rąk. To nie zmienia jednak faktu, że władze miasta apelują, by wstrzymać się z wizytami w urzędzie
W koszalińskim ratuszu przy głównym wejściu jest dostępny środek do dezynfekcji rąk. To nie zmienia jednak faktu, że władze miasta apelują, by wstrzymać się z wizytami w urzędzie Radek Koleśnik
Od poniedziałku, 16 marca obowiązuje ograniczone funkcjonowanie Urzędu Miejskiego w Koszalinie i jednostek podległych. Podobnie w starostwie koszalińskim i powiatowych instytucjach. MZK Koszalin - z wyjątkami będzie kursować - jak w soboty.

- Obsługa interesantów prowadzona jest w minimalnym zakresie, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym z merytorycznym pracownikiem. Przyjmowane są tylko pilne sprawy - informuje Grzegorz Śliżewski, główny specjalista w Wydziale Komunikacji Społecznej, Promocji i Turystyki w Urzędzie Miejskim w Koszalinie. - W razie potrzeby prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 94 34 88 600 lub pocztą elektroniczną.

Na stronie www.koszalin.pl/pl/news/wykaz-numerow-telefonow-urzedu-miejskiego jest wykaz telefonów do poszczególnych Wydziałów Urzędu.

Ponadto od poniedziałku, 16 marca do piątku, 27 marca w kasach Urzędu Miejskiego będzie można dokonywać wpłat wyłącznie za pomocą kart płatniczych. Obsługa kasowa klientów mBank przy ul. Okrzei 3 (budynek Galerii „Kosmos”) w dniach 16-28 marca będzie się odbywała w godzinach 9-13. Inkasenci podatkowi nie będą przyjmować opłat skarbowych. Opłaty skarbowe będzie można dokonać w formie bezgotówkowej w kasie urzędu lub w siedzibie mBank ul. Okrzei 3 (budynek Galerii „Kosmos”) lub poprzez wpłatę na konto urzędu.

Ograniczenia dotyczą również Urzędu Stanu Cywilnego w Koszalinie. W dniach 13-28 marca ceremonie zawarcia związku małżeńskiego będą odbywały się przy ograniczonej liczbie osób: młodzi, świadkowie, ewentualnie rodzice oraz jedna osoba, która będzie wykonywać fotorelację.

Od 13 marca do odwołania wprowadzony zostaje całkowity zakaz przebywania klientów na terenie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszalinie. Wszelkie sprawy należy załatwiać telefonicznie, mailowo lub listownie.

Od 13 marca do odwołania wprowadzony zostaje całkowity zakaz przebywania wolontariuszy i innych osób odwiedzających na terenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Leśny Zakątek” w Koszalinie.

Szczególne zasady funkcjonowania wprowadza Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie. Wstrzymane aż do odwołania zostało osobiste załatwiane spraw przez mieszkańców.

O ograniczenie wizyt jedynie do spraw absolutnie koniecznych i pilnych apeluje też Miejska Energetyka Cieplna w Koszalinie.

W MOPR w Koszalinie obsługa klientów będzie prowadzona wyłącznie na parterze w wybranych pokojach, w godzinach 9-12.

Od poniedziałku, 16 marca do odwołania, nadzwyczajne środki ostrożności, polegające na maksymalnym ograniczeniu obecności interesantów, zostały wprowadzone w powiatowych instytucjach samorządowych. Bez uprzedniego ustalenia terminu wizyty żadne sprawy nie będą załatwiane. Szczegóły dotyczące spraw, które można załatwić elektronicznie w Starostwie Powiatowym w Koszalinie, w tym także linki z dostępem do właściwych instrukcji i dokumentów, znajdują się na stronie www.powiat.koszalin.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej powiatu koszalińskiego.

W najbliższe dwa poniedziałki (16 i 23 marca) obsługa w placówkach ZUS będzie skrócona do godz. 15. W związku z zaleceniem sanepidu, by unikać dużych skupisk ludzi, również w salach obsługi w ZUS nie może przebywać jednocześnie zbyt wiele osób. W placówkach ZUS pojawiły się skrzynki, w których można zostawić dokumenty i wnioski, by nie narażać się na bliski kontakt z innymi osobami.

Szef Krajowej Administracji Skarbowej zarekomendował wdrożenie czasowego ograniczenia w dostępie klientów do urzędów skarbowych - od piątku niczego nie da się tam załatwić osobiście, pozostaje kontakt telefoniczny i internetowy; zeznania podatkowe należy składać drogą elektroniczną.

Interesanci nie będą też przyjmowani w siedzibach jednostek organizacyjnych Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, w tym w Koszalinie. Tu także pozostaje kontakt poprzez korespondencję tradycyjną, mailową, e-PUAP i infolinię.

Zobacz także: Koszalin: Sergiusz Karżanowski, lekarz z Koszalina o koronawirusie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo