Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Odkryj dawny Koszalin. Nowa książka naszego kolegi

(RED)
– Tym razem, z racji tego, że nowa książka to zbiór naszych historycznych artykułów aż z dwóch lat, jest onaznacznie obszerniejsza niż moje poprzednie książki poświęcone historii Koszalina – mówi Piotr Polechoński.Wcześniejsze tytuły naszego kolegi to: "Mój magiczny Koszalin” (2006), "Koszalin w magicznym zwierciadle”(2010), "Mój sen o Koszalinie” (2011), "Dawno temu w Koszalinie” (2012).
– Tym razem, z racji tego, że nowa książka to zbiór naszych historycznych artykułów aż z dwóch lat, jest onaznacznie obszerniejsza niż moje poprzednie książki poświęcone historii Koszalina – mówi Piotr Polechoński.Wcześniejsze tytuły naszego kolegi to: "Mój magiczny Koszalin” (2006), "Koszalin w magicznym zwierciadle”(2010), "Mój sen o Koszalinie” (2011), "Dawno temu w Koszalinie” (2012). Radek Koleśnik
Już w przyszłym tygodniu do kupienia będzie kolejna książka Piotra Polechońskiego, naszego redakcyjnego kolegi, o historii Koszalina. Wybierz się razem z nami w podróż do przeszłości!

Książka nosi tytuł "Mój Koszalin. Powrót do przeszłości" i jest zbiorem najciekawszych historycznych publikacji dotyczących Koszalina. Te ukazywały się na łamach "Głosu Koszalińskiego" w ramach cyklu "Wieści Koszalińskie". Ich autorem jest Piotr Polechoński, dziennikarz "Głosu Koszalińskiego"

- Cały materiał, na bazie którego powstała książka, został jeszcze raz uporządkowany i przygotowany do wydania książkowego. W książce znalazły też publikacje, które będą w niej miały swoją absolutną premierę, podobnie jak zdjęcia dawnego Koszalina, które w wielu przypadkach po raz pierwszy ujrzą światło dzienne. Serdecznie zapraszam do lektury! - mówi nasz redakcyjny kolega.

Wybierając się w kolejną podróż do starego Koszalina poznacie między innymi niezwykłą historię mieszkanki Radomska szukającej jakichkolwiek wieści o swoim ojcu, który w czasie wojny był na przymusowych robotach w Koszalinie i ślad się po nim tutaj urywał. Dowiecie się, dokumenty jakich polskich królów można obejrzeć w koszalińskim Archiwum Państwowym i zobaczycie jak one wyglądają.

Przeczytacie również o tym, że przed laty w Koszalinie produkowano autobusy o pięknej nazwie "Bałtyk", a w latach I wojny światowej przy ulicy Morskiej szkolono niemieckich pilotów, którzy potem walczyli na francuskim niebie. Pokażemy też unikalne zdjęcia z pobytu w Koszalinie generała Wojciecha Jaruzelskiego w roku 1969 oraz bogaty fotoreportaż z tego, jak na przełomie lat 60. i 70. budowano koszaliński kompleks sportowy Gwardia".

Książkę kupić będzie można w trzech miejscach: w Biurze Ogłoszeń "Głosu Koszalińskiego", w księgarni "Świat książki" przy ulicy Dworcowej oraz w sklepie jubilerskim przy ulicy Zwycięstwa (w pobliżu katedry). Cena: 29 złotych. Zapraszamy do lektury!

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!