Ogólnopolskie Igrzyska LZS. Medale dla AKS Białogard

W Opolu zakończyły się 12. Ogólnopolskie Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów. Startujący w nich wychowankowie AKS Białogard zdobyli dwa medale.

W kategorii kobiet do 58 kg zwyciężyła 20-letnia Wioletta Lis. W dwuboju uzyskała ona 120 kg (rwanie 55 kg + podrzut 65 kg).

W klasyfikacji klubowej kobiet zwyciężył WLKS Siedlce, a AKS Białogard był piąty.
W rywalizacji mężczyzn po srebrny medal w najcięższej wadze, powyżej 105 kg, sięgnął Dariusz Słowik z AKS.

Uzyskał on 250 kg (105+145) o 25 kg mniej od zwycięzcy Arkadiusza Dubiela z Unii Hrubieszów. Rywal wyrwał 125 kg i podrzucił 150 kg. W klasyfikacji klubowej mężczyzn najlepszy był klub z Hrubieszowa, a AKS sklasyfikowany został na miejscu siódmym.