Głos Koszaliński

Olbrzymia plantacja konopi zlikwidowana w Bornem Sulinowie. Jedna z największych w Polsce [ZDJĘCIA]

Profesjonalną, jedną z większych w kraju, plantację konopi indyjskich zlikwidowali w Bornem Sulinowie szczecineccy policjanci. Ujęto czterech podejrzanych.

KPP Szczecinek

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/8] Następne

Profesjonalną, jedną z większych w kraju, plantację konopi indyjskich zlikwidowali w Bornem Sulinowie szczecineccy policjanci. Ujęto czterech podejrzanych.

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy policji w Szczecinku uzyskali informację, że w jednym z domów w Bornem Sulinowie działa plantacja konopi indyjskich, z których wytwarza się marihuanę.

- Policjanci dokonali przeszukania budynku mieszkalnego w gminie Borne Sulinowo – informuje starszy sierżant Ewa Żaglewska, rzeczniczka szczecineckiej komendy.

- W wyniku prowadzonych czynności, w piwnicy budynku ujawnili profesjonalnie przygotowaną plantację konopi indyjskich w ilości 500 sztuk oraz suszu uzyskanego z kwiatów konopi w ilości ponad 20 kilogramów.

Plantacja była w pełni wegetacji, profesjonalnie oświetlona i ogrzewana. Często zresztą zwiększony pobór energii wskazuje śledczym miejsca uprawy konopi, które wymagają odpowiedniej temperatury. Policja zabezpieczyła cały sprzęt.

Zatrzymano także cztery osoby w wieku od 41 do 49 lat.

- Na chwilę obecną policjanci prowadzą czynności z podejrzanymi, którzy jeszcze dzisiaj zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Szczecinku - dodaje Ewa Żaglewska.

Zobacz także Uprawiał konopie na strychu. 26-latek został zatrzymany (źródło: KPP Węgorzewo)

Polecamy