Oldboje zakończyli sezon w Gościnie [WYNIKI, ZDJĘCIA]

Była to impreza kończąca 29. sezon piłkarski rozgrywek PLO.
Była to impreza kończąca 29. sezon piłkarski rozgrywek PLO. archiwum FB
Na obiektach Gościńskiego Centrum Sportu Olimp odbył się Turniej mistrzów Pomorskiej Ligi Oldbojów.

Była to impreza kończąca 29. sezon piłkarski rozgrywek PLO, tu też rozgrywano pierwsze oficjalne mecze po przerwie z powodu pandemii i jednocześnie tu odbył się ostatni sprawdzian formy najlepszych zespołów tych rozgrywek przed zbliżającym się kolejnym sezonem. Organizatorami turnieju byli: burmistrz Gościna, Oldboje Amator/Kotwica Kołobrzeg oraz Stowarzyszenie Oldbojów Piłki Nożnej Pomorska Liga Oldbojów.

W zmaganiach zagrali: Amator/Kotwica Kołobrzeg, czyli mistrz PLO sezonu 2019/20, Victoria Sianów (wicemistrz), Mechanik Bobolice (mistrz II ligi PLO sezonu 2019/20) i Sparta Gryfice (wicemistrz II liig PLO). Rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym, 2x20 minut z 2-minutową przerwą. Drużyny otrzymały puchary oraz przyznawano wyróżnienia indywidualne: statuetki dla najstarszego oldboja, najlepszego bramkarza i najlepszego zawodnika.

Wyniki: Amator/Kotwica- Mechanik 1:1, Sparta - Victoria 0:4 Amator/Kotwica - Victoria 0:3, Mechanik - Sparta 4:1, Amator/Kotwica - Sparta 5:0, Victoria - Mechanik 2:1.

Turniej Mistrzów PLO wygrali Oldboje Victorii Sianów, którzy w 3 meczach zdobyli komplet 9 punktów ze stosunkiem bramek 9-1. 2. miejsce zajął Amator/Kotwica (4 pkt, bramki 6-4). 3. miejsce przypadło oldbojom Mechanika, którzy mieli identyczny dorobek punktowy i bilans bramkowy jak Amator/Kotwica (4 pkt, bramki 6-4). Takiej sytuacji w tych rozgrywkach nie było. Kierownicy obu zespołów zadecydowali, że o tym kto z nich zajmie wyższe miejsce rozstrzygnie rzut monetą. Los rzuconej w górę "pięciozłotówki" okazał się łaskawszy (ku dużej radości aktualnych mistrzów PLO) dla kołobrzeżan. 4. miejsce zajęła Sparta Gryfice (0 pkt, 1-13 w bramkach). W turnieju wystąpiło 65 zawodników, strzelono łącznie 22 gole.

Wyróżnienia indywidualne, najstarszy oldboj - Czesław Sinicki (Mechanik), najlepszy bramkarz - Arkadiusz Borak (Victoria), najlepszy zawodnik - Łukasz Świecki (Mechanik), który jednocześnie strzelił w turnieju najwięcej bramek (cztery).