OPP Powiat Kołobrzeski raz na wozie, raz pod wozem

Krzysztof MarczykZaktualizowano
Siatkówka/II liga. Podwójny wyjazd kołobrzeżan (w ramach 8. kolejki i zaległy z 6. kolejki rozgrywek) zakończony zwycięstwem i porażką.

Mecz z Treflem kołobrzeżanie rozstrzygnęli na swoją korzyść, a trudności, na jakie napotykali, wynikały głównie z ich własnych niewymuszonych błędów.

W pierwszym secie popełnili tylko cztery błędy na zagrywkach, ale już w drugim było tego więcej. Do tego dwa ataki, wydawałoby się proste do skończenia, posłano w aut. Zrobiło się nerwowo także przy odbiorze, co gospodarze wykorzystali. Trzeci set to odmieniona gra podopiecznych trenerów Leszka Kowalewskiego i Waldemara Pankiewicza. Dobra zagrywka i dobry blok zrobiły swoje. Czwarta część meczu to już wyrównana gra i punkt za punkt. Z tej wymiany zwycięsko wyszli miejscowi. A nerwy w tie-breaku wytrzymał już zespół OPP Powiatu.

Następnego dnia ekipie z Kołobrzegu przyszło mierzyć się z faworyzowanym Stoczniowcem. W pierwszym secie gdańszczanie rozstrzelali przyjezdnych zagrywką. W drugim udało się odrobić straty, ale kolejne partie to już seria błędów - brakowało dobrego wychodzenia po przyjęciach, do tego doszła nerwowa sytuacja w czwartym secie i zamieszanie z sędziami (konsultacje i protesty, czy piłka weszła w pole, czy jednak nie). I choć w tej partii gra toczyła się do samego końca (było nawet 24:23), to przy odbiorze decydującej, ostatniej przebitki zabrakło już szczęścia.

- W pierwszym meczu prezentowaliśmy głównie spokojną, wyważoną siatkówkę. W drugim trochę tego zabrakło. Ale nasz młody zespół robi postępy - powiedział trener Kowalewski. 24 bm. o 18.00 OPP Powiat podejmie Stal Grudziądz.

Trefl Lębork - UKS OPP Powiat Kołobrzeski 2:3 (20:25, 25:23, 16:25, 25:21, 9:15)
Stoczniowiec Gdańsk - UKS OPP Powiat Kołobrzeski 3:1 (25:19, 16:25, 25:21, 25:23)
OPP Powiat: Sikorski, Grot, Śląski, Bartnik, Paśnik, Zapaśnik, Markowski (libero) - Pankiewicz, Kopiński, Markiewicz.