MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Orla Pię(ś)ć, relaks w Kamiennych Kręgach i trening łuczniczy. Jak spędzić najbliższy weekend?

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Stowarzyszenie Koszalińska Kompania Rycerska zapewnia: łuki, strzały, tarcze, opiekę instruktorów i doskonałą zabawę.
Stowarzyszenie Koszalińska Kompania Rycerska zapewnia: łuki, strzały, tarcze, opiekę instruktorów i doskonałą zabawę. Fot. Radek Koleśnik
Jeśli szukasz pomysłu, jak ciekawie, ale i możliwie bezpiecznie spędzić weekend, możesz skorzystać z zaproszeń na wydarzenia organizowane w plenerze. Mamy propozycje dla osób aktywnych i tych, które bardziej cenią sobie relaks przy muzyce.

Relaks w lesie

W niedzielę, 28 czerwca, o godz. 17 w Rezerwacie Kamienne Kręgi w Grzybnicy rozpocznie się koncert relaksacyjny gongów i mis tybetańskich. „Jeśli chcesz podarować sobie jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, podczas którego bez żadnego wysiłku wejdziesz w stan głębokiego relaksu, a po jego zakończeniu pozostaniesz w przyjemnym poczuciu odprężenia i lekkości, ten koncert i to zaproszenie jest właśnie dla Ciebie” - na profilu wydarzenia zachęcają jego organizatorzy z Art from the Heart. Udział w wydarzeniu kosztuje 40 zł. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą maty, koca, poduszki, wody do picia.
Dojazd do Rezerwatu oznakowaną drogą leśna (2,1 km) od szosy Koszalin – Bobolice (jadąc od strony Koszalina należy skręcić w lewo za przystankiem PKS Grzybniczka).

Rezerwat powstał w 1979 roku, by zachować miejsce kultu i cmentarzysko Gotów, którzy na około 150 lat zatrzymali się tu podczas wędrówki na południe Europy w I i II wieku naszej ery. Radiesteci zauważają w tym miejscu zmiany w przepływie energii ziemskiej.

Biegiem!

Do czwartku, 25 czerwca, do północy można zgłaszać się do udziału w biegu Orla Pię(ś)ć, organizowanym przez Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Orzeł Świeszyno. Start w niedzielę, 28 czerwca, ok. godz. 11.30 – dzieci w wieku 2-7 lat (500 m), ok. godz. 11.40 – dzieci w wieku 8-12 lat (1000 m), ok. godz. 11.50 – młodzież w wieku 13-17 lat (2 km), ok. godz. 12 – dorośli – bieg (5 km) i nordic walking (5 km). Zapisy przez stronę dostartu.pl. Biuro zawodów będzie czynne od godz 10. Wpisowe: dzieci, młodzież i osoby niepełnosprawne - 12 zł; dorośli - 25 zł. Lokalizacja: Jezioro Czarne. Trasa będzie przebiegała przez tereny leśne w okolicach Świeszyna i Strzekęcina.

Postrzelony Weekend z Robin Hoodem

Stowarzyszenie Koszalińska Kompania Rycerska zaprasza w weekend do Parku Robin Hooda przy ul. Racławickiej w Koszalinie na wspólne strzelanie z łuku. Każda osoba obowiązkowo musi mieć na sobie własną maseczkę ochronną i rękawiczki jednorazowe. Sprzęt łuczniczy będzie dodatkowo dezynfekowany płynami do dezynfekcji, o które zabrali już rycerze.
Udział w wydarzeniu jest darmowy, a trening adresowany jest do osób w wieku od 5 do... 105 lat! Godziny: piątek, 26 czerwca, godz. 14-18, sobota-niedziela, 27-28 czerwca, godz. 9-17.

Muzyka przed ratuszem

Pierwsze Kamerynki, czyli letni koncert kameralny na Rynku Staromiejskim w Koszalinie, odbędą się w niedzielę, 28 czerwca o godz. 17. Wystąpi orkiestra symfoniczna Filharmonii Koszalińskiej pod batutą Jakuba Chrenowicza. W repertuarze Uwertura do opery „Halka” Stanisława Moniuszki, Uwertura do operetki „Orfeusz w piekle” Jakuba Offenbacha, Polonez z filmu „Pan Tadeusz” Wojciecha Kilara oraz kompozycje Johanna Straussa II – Polka „Wiejska”, Polka „Pociąg uciech”, Polka „Tritsch Tratsch”, Polka „Grzmoty i błyskawice”, Walc „Nad pięknym modrym Dunajem”.

Za nami Koszaliński Bieg Górski. To była już 11. edycja zmagań organizowanych przez Koszalińskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.

Wyjątkowy Bieg Górski w Koszalinie. Wystartowali po długiej ...

Po ponad trzymiesięcznej przerwie związanej pandemią, w Koszalinie odbył się tradycyjny Bieg Górski. Na dwóch dystansach wystartowało ponad 200 osób.

11. Koszaliński Bieg Górski. Pobiegło ponad 200 osób [ZDJĘCIA]

Pobierz bezpłatną aplikację Głosu Koszalińskiego i bądź na bieżąco!

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Zobacz także Koszaliński Bieg Górski 2020

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński