Osiem koszalińskich medali w Mistrzostwach Polski Szkół Sportowych

sxc.hu
5 złotych i 3 brązowe medale zdobyli pływacy Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 z Koszalina podczas przeprowadzonych w Raciborzu Mistrzostw Polski Szkół Sportowych Podstawowych.

Reprezentanci Koszalińscy pływacy zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej za SP 51 Szczecin i trzecie w punktacji drużynowej (222 pkt), wyprzedzeni tylko przez SP 51 Szczecin (322 pkt) i SSP-CKS Szczecin (239 pkt).

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw był Kacper Biernacki, który za wynik 2.08,93 na 200 m stylem dowolnym uzyskał 457 punktów. Kacper w indywidualnych startach wywalczył 4 złote medale, a do tego dołożył złoto i brąz w sztafecie. Na 25-metrowym basenie w Raciborzu Biernacki obok wygranej na 200 dow., odniósł również zwycięstwa na tym samym dystansie stylem grzbietowym (2.25,08) oraz na 100 m stylami dowolnym (58,64 s) i grzbietowym (1.06,44).

W złotej sztafecie 4x100 dow. Biernacki startował razem z Krzysztofem Mikulskim, Mateuszem Wysockim i Kamilem Mikołajczakiem. Uzyskali oni wynik 4.07,56. Brązowe medale w sztafecie 8x100 m stylem zmiennym zdobyli z wynikiem 10.11,61: Weronika Starzyńska, Nikola Kietrys, Anita Czerwińska, Aleksandra Sztrajt, Mikołajczak, Wysocki, Mikulski i Biernacki.

Dwa pozostałe medale to zasługa Nikoli Kietrys, która kończyła z trzecimi rezultatami rywalizację na dystansach 100 i 200 m stylem klasycznym (1.21,90 i 2.56,38).