Koszykarze Rosy przełamali się i wreszcie odnieśli zwycięstwo (zdjęcia)

/SzS/
Elijah Johnson zagrał kolejny dobry mecz w ekipie Rosy
W meczu Tauron Basket Ligi, koszykarze Rosy Radom zmierzyli się z AZS Koszalin. To było wyrównane spotkanie. Rosa przełamała się po trzech porażkach z rzędu i wygrała mecz.

Rosa Radom - AZS Koszalin 75L71 (20:21, 17:18, 19:16, 19:16).

ROSA: Dłoniak 17 (3), Łączyński 11 (1), Majewski 8 (1), Archibeque 4, Witka 2 oraz Johnson 13 (1), Adams 10, Lucious 7 (1), Radke 3 (1), Jeszke 0.
AZS: Henry 21 (3), Labović 8 (1), Brandwein 7, Dąbrowski 3 (1), Sykes 3 oraz Dunn 13 (2), Harris 7, Białek 4 (1), Mielczarek 3, Wołoszyn 2.

Przed przerwą pojedynek był wyrównany. Żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie znaczącej przewagi. Goście schodzili na przerwę z przewagę dwóch punktów.

Rosa przyspieszyła po przerwie i objęła ośmiopunktowe prowadzenie. Wystarczyła chwila nieuwagi i goście szybko odrobili stratę.
W ostatniej kwarcie było ponownie i radomianie w 35 minucie znowu uciekli przyjezdnym na 10 punktów (72:62). Radomianie walczyli o utrzymanie bezpiecznej przewagi. Rosa w cztery minuty zdobyła zaledwie jeden punkt. Goście odrobili siedem "oczek" i na 11 sekund przed końcem było 73:71 dla gospodarzy. Oni byli w posiadaniu piłki. Goście sfaulowali Johnsona, a ten trafił dwa osobiste. Tym samym zapewnił Rosie wygraną.