MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Osoby o tych imionach to introwertycy. Oni są zamknięci w sobie. Sprawdź! 22.06.2024

MR
Wideo
od 16 lat
Osoby o tych imionach uważane są za introwertyków. Oto lista osób, które są zamknięte w sobie, lubią samotność. Ale czy to źle? Cechy charakterystyczne dla introwertyka można rozpatrywać i w pozytywny, i w negatywny sposób. Ale czy naprawdę to, jakie mamy imię może wpływać na to to, jacy jesteśmy na co dzień? Można to w wierzyć, lub nie, jednak są osoby, które konkretnym imionom przypisują także cechy osobowości, zarówno te dobre, jak i te negatywne. Kto może być introwertykiem? Sprawdź w naszym artykule.

Kim jest introwertyk? W dużym skrócie to "samotnik z wyboru". To bowiem człowiek, który życie wewnętrzne przedkłada na zewnętrzne. Introwertyk najlepiej czuje się sam ze sobą, nie przeszkadza mu samotność. Natomiast kiedy przebywa w towarzystwie, to stroni od osób, które lubią tzw. "small talki", czyli niezobowiązujące rozmowy o wszystkim i o niczym. Woli jednego a konkretnego rozmówcę, z którym może porozmawiać na interesujące go tematy.

Introwertyk nie jest jednak nieśmiały, choć tak zwykle się o nim myśli. Jego decyzja o pozostaniu na uboczu nie wynika bowiem z lęku przed oceną społeczną, lecz bardziej z niechęci do społecznej stymulacji.

Najczęściej introwertyk wybiera ciszę i spokój, bo w takich warunkach może się lepiej skupić. Hałas i tłum go zwyczajnie rozprasza. Co ważne, introwertyk nie podejmuje decyzji pochopnie, każdy jego ruch, każdy wybór poprzedzony jest analizą.

Introwertyk niechętnie ukazuje uczucia, jest zdystansowany, co nie oznacza, że nie potrafi stworzyć udanego związku.

Jak rozpoznać introwertyka? Jeśli na co większość z tych pytań odpowiesz twierdząco, to zdecydowanie masz wiele jego cech:

 • Lubisz samotność?
 • Jesteś małomówny?
 • Wolisz obserwować, niż brać czynny udział w spotkaniach?
 • Trudno nawiązujesz nowe znajomości?
 • Posiadasz niewielu przyjaciół?
 • Jesteś miłośnikiem ogniska domowego?
 • Nie jesteś spontaniczny?
 • Potrzebujesz ciszy, aby się skupić?
 • Wolisz pracować indywidualnie niż w zespole?
 • Nie chodzisz w miejsca, gdzie jest głośno i tłoczno?
 • Masz problem ze zmobilizowaniem się do działania?

Absolutnie nie uważamy, że cechy introwertyka są negatywne. Jak każdy człowiek ma on i swoje zalety, i wady. Sprawdź listę imion, które mogą nosić introwertycy. Znacie osoby o tych imionach? Czy faktycznie mogą być zamknięte w sobie? Przemyślcie to sami.

Zobacz także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński