MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Osoby o tym imieniu piją najwięcej alkoholu. Kto znalazł się na liście? 25.07.2024

KG
Zobaczcie zatem, kto pije najwięcej alkoholu. Pamiętajcie, że alkohol szkodzi zdrowiu! Osoby o tym imieniu piją najwięcej alkoholu. Zobacz listę.
Zobaczcie zatem, kto pije najwięcej alkoholu. Pamiętajcie, że alkohol szkodzi zdrowiu! Osoby o tym imieniu piją najwięcej alkoholu. Zobacz listę. Canva
Nasze imiona odpowiadają za wiele naszych cech charakteru. Zobaczcie zatem, kto pije najwięcej alkoholu. Pamiętajcie, że alkohol szkodzi zdrowiu i jest tylko dla osób pełnoletnich!

Piwo i wódka to najbardziej szkodliwe alkohole

Każdy rodzaj alkoholu ma negatywne działanie na organizm, ale niektóre z trunków niszczą go bardziej niż inne. Według badań naukowców to właśnie piwo i wódka są najbardziej niebezpieczne, ponieważ prowadzą do gromadzenia się niewidocznego gołym okiem tłuszczu trzewnego, gromadzącego się wokół narządów wewnętrznych, a także do demineralizacji kości.

Umiarkowane spożycie alkoholu – co to oznacza?

W badaniu przeprowadzonym przez naukowców ze Stanów Zjednoczonych pod kierownictwem dr Brittany Larsen z Iowa State University wzięło udział 1869 osób w wieku od 40 do 79 lat, a ich dane pochodziły z wielkoskalowej, długoterminowej bazy danych UK Biobank. Uczestnicy w ankietach podali dane dotyczące m.in. czynników związanych ze spożyciem alkoholu, dietą i stylem życia. Pobrano od nich także próbki krwi do analizy oraz zbadano skład ciała. Badanie miało na celu sprawdzenie jaki wpływ na skład ciała mają różne rodzaje alkoholu (piwo, cydr, czerwone wino, białe wino, szampan, napoje spirytusowe).

Reakcje na spożycie alkoholu w badaniu były rejestrowane jako średnie tygodniowe spożycie. Jedna jednostka alkoholu została zdefiniowana przez UK Biobank jako 8 g (10 ml). Tyle alkoholu zawiera:

  • 1 kufel piwa i cydru (568 ml),
  • 1 kieliszek wina/szampana (175 ml),
  • 1 kieliszek napojów spirytusowych (25 ml).

Alkohol postarza nawet o kilkanaście lat

Nadmierne i regularne picie alkoholu niesie ze sobą wiele skutków ubocznych. Pierwszym objawem zbyt dużej ilości alkoholu jest kac.

W przypadku pojawienia się dolegliwości związanych z kacem warto od razu rozpocząć uzupełnianie płynów, tak aby nie doprowadzić do dalszego odwodnienia organizmu.

Bezpośrednimi objawami zatrucia alkoholem są:

  • osłabienie,
  • ból głowy,
  • światłowstręt,
  • nudności i wymioty,
  • ból brzucha i biegunka,
  • rozdrażnienie.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Fala upałów w Polsce. Będzie bardzo gorąco

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Osoby o tym imieniu piją najwięcej alkoholu. Kto znalazł się na liście? 25.07.2024 - Głos Pomorza

Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński