MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oto jaka ma być waloryzacja emerytur w 2025 roku. Mamy wyliczenia! O ile wzrosną emerytury? Sprawdź! 3.07.2024

ND
Wideo
od 16 lat
Takie są prognozy wyliczeń waloryzacji emerytur w 2025 roku. Najnowsze doniesienia wskazują, że waloryzacja w przyszłym roku nie będzie tak wysoka, jak w latach poprzednich. Co z drugą waloryzacją w 2024 roku? Kolejne podniesienie emerytur w tym roku jest mało prawdopodobne. Sprawdź szczegóły!

Seniorzy dostaną skromniejsze podwyżki emerytur w 2025 roku

Znacznie mniejsze podwyżki w 2025 roku. Emeryci muszą się przygotować na niezbyt optymistyczny scenariusz. Już nie będzie tak dużych podwyżek emerytury. Waloryzacja świadczeń emerytalnych jest ściśle powiązana z wskaźnikami ekonomicznymi, takimi jak inflacja i realny wzrost płac

Wypłaty emerytur od 2025 roku mogą nie zaspokajać podstawowych potrzeb emerytów. Z najnowszych doniesień resortu finansów wynika, że wskaźnik waloryzacji może wynieść zaledwie 7,5 procent. Będzie to najniższa waloryzacja jaka była od 2021 roku.

WYLICZENIA BRUTTO I NETTO W GALERII

Będzie druga waloryzacja w 2024 roku?

Projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw został przesłany do uzgodnień. Nowela wprowadza dodatkową waloryzację, gdy wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych w pierwszym półroczu danego roku przekroczy 5 proc. Resortem odpowiedzialnym za projekt jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Od 1 marca 2024 r. najniższa emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renta rodzinna i renta socjalna wynosi 1780,96 zł, wzrosła o 192,52 zł. Wprowadzenie waloryzacji dla emerytów to ustawowy obowiązek. Waloryzacja emerytur to mechanizm dostosowujący wysokość świadczeń emerytalnych do bieżących warunków ekonomicznych, przede wszystkim do poziomu inflacji. Przez waloryzację, od 1 marca 2024 roku, emerytury wzrosły o 12,12%.

Od 1 marca 2025 roku najniższa emerytura wyniesie więc 1 914,53 zł brutto i będzie wyższa od obecnej o 133,57 zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński