MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oto jakie są dodatki do emerytur po 65. i 75. roku życia. Tyle pieniędzy mogą otrzymać seniorzy w 2023 roku. Sprawdź wyliczenia 28.09.2023 r

ND
Dodatkowe pieniądze dla osób powyżej 65. i 75. roku życia. Oto dodatki, jakie mogą dostać seniorzy, poza trzynastą i czternasta emeryturą. Zobacz szczegóły. Aby otrzymać pieniądze należy spełnić kilka warunków. Kto może uzyskać dodatkowe pieniądze? Jak się o nie ubiegać? Wyjaśnienia poniżej. Sprawdź!

Emeryci mogą otrzymać dodatkowe pieniądze. Sprawdź szczegóły!

Wypłata dodatkowych pieniędzy jest możliwa za sprawą wprowadzonego przez rząd świadczenia - 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Dodatkowe 500 plus dla emeryta jest świadczeniem wypłacanym co miesiąc. Warunkiem do spełnienia jest również kryterium dochodowe oraz złożenie odpowiedniego wniosku. Seniorzy aby otrzymać pieniądze nie mogą przekroczyć kwoty 1896,13 zł brutto.

Seniorzy mogą liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki w postaci świadczeń uzupełniających. Niektórzy mogą zyskać ekstra nawet kilkaset złotych miesięcznie. Trzeba jednak spełnić kilka warunków, żeby ubiegać się o dodatkowe pieniądze.

800 plus zamiast 500 plus! Zmiany w świadczeniu 500+ od nowego roku. Jarosław Kaczyński zapowiedział wielkie zmiany! >>>  >>>

800 plus zamiast 500 plus! Zmiany w świadczeniu 500+ od nowe...

Emerytury 2023

Minimalna emerytura wynosi 1 588,44 zł brutto, czyli 1 445 zł netto. Dzięki waloryzacji w marcu 2023 roku do kwoty 1588,44 zł brutto wzrosła minimalna renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renta rodzinna i renta socjalna. Dodatkowo minimalna renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy od marca 2023 wynosi 1191,33 zł brutto, a świadczenie przedemerytalne 1600,70 zł brutto. W czerwcu emeryci dostaną podstawowe świadczenie bez żadnych dodatków. Na 14. emeryturę muszą poczekać do września lub października.

Kiedy opłaca się przejść na emeryturę?

Składki, jakie wpłacamy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, są dzielone przez przewidywaną długość życia, aby obliczyć naszą przyszłą emeryturę. Wysokość składek oraz kapitału początkowego jest regularnie waloryzowana, a waloryzacja roczna przeprowadzana jest zawsze w czerwcu. Najbardziej korzystnie wychodzi przejście na emeryturę w lipcu.

7600 złotych dla wdowy lub wdowca. Nowe dodatkowe świadczenie. Jak uzyskać pieniądze? Projekt ustawy jest już w Sejmie >>>  >>>

7600 złotych dla wdowy albo wdowca. Takie ma być nowe dodatk...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera