MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oto lista rzeczy, które mogą zostać zajęte przez komornika 2024 roku. Jakie są wyjątki? Zobacz, jakie zaszły zmiany 11.06.2024

ND
Wideo
od 16 lat
Komornik odzyska twój dług poprzez zajęcie: nieruchomości, ruchomości np. samochód, wynagrodzenia za pracę, rachunku bankowego, wierzytelności lub praw majątkowych. Czego nie może zabrać Ci komornik? Sprawdź listę! Jest długa lista tego, czego komornik nie może nam zabrać. Lista dotyczy nawet ogromnego długu. O te rzeczy możesz być spokojny. Sprawdź listę w galerii!

Czego nie ma prawa zająć komornik, nawet przy ogromnych długach?

Do zadań komorników należy: wykonywanie orzeczeń sądowych w sprawach o roszczenia pieniężne i niepieniężne oraz zabezpieczenie roszczeń, wykonywanie innych tytułów wykonawczych oraz tytułów egzekucyjnych, które podlegają wykonaniu w drodze egzekucji sądowej bez zaopatrywania ich w klauzulę wykonalności, wykonywanie postanowień o zabezpieczeniu spadku lub sporządzanie spisu inwentarza oraz wykonywanie zadań określonych w innych ustawach.

Komornicy działają na terenie swoich rewirów. Rewirem dla komornika jest obszar właściwości sądu rejonowego, przy którym komornik działa. Z tego powodu każdy komornik podlega nadzorowi tego sądu rejonowego.

Komornicy są funkcjonariuszami publicznymi, których zadaniem jest wykonywanie czynności w postępowaniu egzekucyjnym i zabezpieczającym. Komornik wykonuje swoje czynności osobiście. Część z nich może przekazywać asesorom komorniczym.

Czy komornik może zająć wynagrodzenie?

Od 1 stycznia 2024 r. wynagrodzenie minimalne wzrasta do kwoty 4242 zł, więc wynika z tego, że wolne od zajęcia komorniczego będzie teraz 3181,50 zł.

Lista rzeczy, których nie zabierze Ci komornik

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński