MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oto najmądrzejsze rasy psów na świecie. Sprawdź ranking najmądrzejszych psów. Ich inteligencja zaskakuje 12.07.2024

ND
Wideo
od 16 lat
Eksperci stworzyli ranking najmądrzejszych ras psów. Te rasy psów są najinteligentniejsze na świecie! One sztuczek nauczą się w mig. Nauczenie nowej komendy zajmuje im mniej niż pięć prób. Wierne i kochające psy mają różne charaktery i predyspozycje. Wiele zależy od wychowania oraz genetyki. Z tymi psami nie będziesz miał problemów w nauce nowych komend. Sprawdź ranking najmądrzejszych psów!

Te rasy psów są najinteligentniejsze na świecie. One sztuczek nauczą się w mig. Nauczenie nowej komendy zajmuje im mniej niż pięć prób

Sprawdź ranking!

Do najpopularniejszych sztuczek, jakich uczą swoich czworonogów właściciele, należą: komenda siad, komenda daj łapę, komenda leżeć, zostań, obrót czy daj głos. Należy pamiętać, że każdy pies jest inny i uczy się w swoim czasie. Należy wykazać się dużą cierpliwością. Krzyczenie i denerwowanie się na psa przyniesie odwrotny skutek. Pies będzie kojarzył z nami negatywne emocje i może zacząć być lękliwy. Nie zawsze rasa psa determinuje jego czas nauki, szczególnie u szczeniaków, którym w głowie tylko zabawa i figle. Należy pamiętać, że szczenięcy czas jest niezwykle istotny. To wtedy pies poznaje świat, zapachy, dźwięki i najwięcej się uczy. Poświęcony uwaga i czas szczeniakowi będą procentować w dorosłym życiu psa.

Kalendarz życia psa:

  • Etap noworodkowy - od narodzin do 2. tygodnia życia
  • Etap przejściowy - od 2. do 4. tygodnia życia szczeniaka
  • Przebudzenie zmysłów - od 3. do 4. tygodnia życia szczeniaka
  • Etap socjalizacji - od 4. do 12. tygodnia życia szczeniaka
  • Etap dorastania - między 3. a 4. miesiącem życia szczeniaka
  • Etap dojrzewania - między 6. a 18. miesiącem życia szczeniaka
  • Okres dojrzałości - między 18. a 24. miesiącem życia
  • Dorosłość - powyżej 24. miesiąca życia psa

Od naszych wiernych czworonogów nie wymagamy mądrości. Kochamy ich za wielkie serca, oddanie i charakter. Inteligencja jest determinowana przez geny jakie posiada pies i jest przydatna w wielu sytuacjach. Dzięki znajomości genów każdej rasie można przypisać wiele cech osobowości i predyspozycji. Zobacz, które rasy psów są z natury najmądrzejsze i szybko się uczą nowych rzeczy.

Eksperci stworzyli ranking najmądrzejszych ras psów. Sprawdź w galerii!

Każda rasa cechuje się innym charakterem i potrzebami. Wiadomym jest, że równie ważne jest wychowanie zwierzęcia, jednakże istnieją pewne cechy przekazywane w genach konkretnych ras. Są to uwarunkowania i predyspozycje przekazane od przodków. Zobacz, które psy są z natury najmądrzejsze. Za najmądrzejszą rasę uważa się Border collie. Jest ona jedną z najstarszych psich ras. Naukowcy uważają, że wywodzi się z krzyżówki wielu ras brytyjskich psów pasterskich. Border collie były gównie psami pracującymi. Są to psy pasterskie, które są bardzo lojalne, wytrzymałe, pełne energii i życzliwe. Dodatkowo są uważane za jedną z piękniejszych ras psów.

Te psy są najmądrzejsze! Eksperci stworzyli ranking najmądrzejszych ras psów. Nauczenie nowej komendy zajmuje im mniej niż pięć prób!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński