Paliwa drożeją. U nas jak zwykle są droższe niż średnia...

  Paliwa drożeją. U nas jak zwykle są droższe niż średnia krajowa

  Jakub Roszkowski

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Paliwa drożeją. U nas jak zwykle są droższe niż średnia krajowa
  1/10

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©archiwum polskapress

  Na rachunkach za benzynę albo olej napędowy widnieją coraz wyższe kwoty. W Koszalinie wciąż są jednymi z najwyższych w kraju, choć trzeba przyznać, że ceny zaczynają się wszędzie wyrównywać.
  Niestety, trzymają się tych wyższych poziomów. Jeszcze do niedawna wystarczyło pojechać do Białogardu, by zapłacić nawet 10 - 15 groszy mniej niż w Koszalinie. Dziś te ceny są już zbliżone. W Kościerzynie, na trasie kaszubskiej do Trójmiasta, paliwa przed wakacjami mieli nawet o 25 groszy tańsze niż u nas.

  Tymczasem w ubiegłym tygodniu kierowcy z Kaszub i Koszalina płacili już właściwie tyle samo.
  Niestety, było drogo. Tak jak i wczoraj. Ale wczorajsze ceny na stacjach paliw w Koszalinie były wyjątkowo zróżnicowane. Najtaniej było na stacji Orlen przy ul. Młyńskiej. Benzynę bezołowiową Pb95 sprzedawali tu po 5,09 złotego za litr. Olej napędowy byłw cenie 5,02 zł za litr.

  Co ciekawe, stacja tego samego koncernu - Orlen - ale przy ul. Morskiej, proponowała tę samą benzynę o 3 grosze drożej, a olej napędowy aż o 6 groszy drożej. I jeszcze Orlen na ul. Władysława IV w Koszalinie: bezołowiowa Pb95 kosztowała tu aż 5,14 zł za litr, ale olej napędowy mieli po 5,06 zł za litr.

  Na taniej z założenia stacji MZK, należącej do spółki komunalnej, taniej jednak nie było. Benzynę bezołowiową Pb95 sprzedawano tu po 5,14 zł za litr (5 groszy drożej niż na Orlen przy ul. Młyńskiej), a olej napędowy po 5,06 zł za litr (4 grosze drożej niż na Młyńskiej).

  Stacja Shell przy wylocie na Gdańsk proponowała olej napędowy po 5,09 zł za litr, a bezołowiową Pb95 za 5,17 zł za litr. Najwyższe ceny oferowała wczoraj stacja BP, też na ul. Gdańskiej. Tam cena Pb95 wynosiła wczoraj w południe 5,22 zł za litr. Cena litra oleju napędowego te nie była niska i wynosiła 5,13 złotego.

  Przewidywania? Niestety, eksperci uważają, że ceny paliw, choć powoli, wciąż będą rosły.

  Zobacz także Firmowy samochód może kosztować mniej. Niezależnie od wielkości firmy


  POLECAMY:

  Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Szejk

  Mariusz

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.gk24.pl

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY