MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pamiątkowa tablica zawisła na ścianie kamienicy w Darłowie [ZDJĘCIA]

Wojciech Kulig
W Darłowie odsłonięto pamiątkową tablicę na wyremontowanej kamienicy ,,Pod Kogą". Podczas uroczystości spotkali się m.in. autorzy projektu renowacji obiektu i wykonawca remontu. W Darłowie spotkali się przedstawiciele Niemiecko-Polskiej Fundacji Ochrony Zabytków Kultury: Peter Schabe oraz Udo Donau z architektem dr Marcinem Górskim - współautorem projektu renowacji kamienicy ,,Pod Kogą”, przy ul. Powstańców Warszawskich 15. Byli też obecni m.in. przedstawiciel wykonawcy robót firmy WroBud-Zabytki z Wrocławia i zarządca obiektu - Szymon Krawczuk. Spotkanie miało na celu odsłonięcie symbolicznej tablicy, którą zainstalowano na ścianie frontowej tej okazałej darłowskiej kamienicy.  Można się z niej dowiedzieć, dzięki jakiemu wsparciu finansowanemu - remont tego zabytkowego obiektu był możliwy. Ute Kranitzki przez lata dokładała wszelkich starań, aby uchronić od degradacji ciekawy zabytek architektury w Darłowie, w którym wychował się jej zmarły w 2011 roku mąż Wolf- Dietrich Kranitzki. Budynek frontowy Kamienicy pod Kogą  zwaną również Kamienicą Hemptenmacherów datowany jest na rok 1793.Zobacz także Wielka Gala Kolarstwa w Darłowie
W Darłowie odsłonięto pamiątkową tablicę na wyremontowanej kamienicy ,,Pod Kogą". Podczas uroczystości spotkali się m.in. autorzy projektu renowacji obiektu i wykonawca remontu. W Darłowie spotkali się przedstawiciele Niemiecko-Polskiej Fundacji Ochrony Zabytków Kultury: Peter Schabe oraz Udo Donau z architektem dr Marcinem Górskim - współautorem projektu renowacji kamienicy ,,Pod Kogą”, przy ul. Powstańców Warszawskich 15. Byli też obecni m.in. przedstawiciel wykonawcy robót firmy WroBud-Zabytki z Wrocławia i zarządca obiektu - Szymon Krawczuk. Spotkanie miało na celu odsłonięcie symbolicznej tablicy, którą zainstalowano na ścianie frontowej tej okazałej darłowskiej kamienicy. Można się z niej dowiedzieć, dzięki jakiemu wsparciu finansowanemu - remont tego zabytkowego obiektu był możliwy. Ute Kranitzki przez lata dokładała wszelkich starań, aby uchronić od degradacji ciekawy zabytek architektury w Darłowie, w którym wychował się jej zmarły w 2011 roku mąż Wolf- Dietrich Kranitzki. Budynek frontowy Kamienicy pod Kogą zwaną również Kamienicą Hemptenmacherów datowany jest na rok 1793.Zobacz także Wielka Gala Kolarstwa w Darłowie UM Darłowo
W Darłowie odsłonięto pamiątkową tablicę na wyremontowanej kamienicy ,,Pod Kogą". Podczas uroczystości spotkali się m.in. autorzy projektu renowacji obiektu i wykonawca remontu.

W Darłowie spotkali się przedstawiciele Niemiecko-Polskiej Fundacji Ochrony Zabytków Kultury: Peter Schabe oraz Udo Donau z architektem dr Marcinem Górskim - współautorem projektu renowacji kamienicy ,,Pod Kogą”, przy ul. Powstańców Warszawskich 15. Byli też obecni m.in. przedstawiciel wykonawcy robót firmy WroBud-Zabytki z Wrocławia i zarządca obiektu - Szymon Krawczuk.

Spotkanie miało na celu odsłonięcie symbolicznej tablicy, którą zainstalowano na ścianie frontowej tej okazałej darłowskiej kamienicy. Można się z niej dowiedzieć, dzięki jakiemu wsparciu finansowanemu - remont tego zabytkowego obiektu był możliwy. Ute Kranitzki przez lata dokładała wszelkich starań, aby uchronić od degradacji ciekawy zabytek architektury w Darłowie, w którym wychował się jej zmarły w 2011 roku mąż Wolf- Dietrich Kranitzki.

Budynek frontowy Kamienicy pod Kogą zwaną również Kamienicą Hemptenmacherów datowany jest na rok 1793.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!