Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa czeka na chętnych

Marzena Sutryk [email protected]
Archiwum
Edukacja Masz plan, by zostać nauczycielem wuefu albo prowadzić salon odnowy biologicznej? Chcesz zarabiać za granicą opiekując się starszymi? Albo pracować w szpitalu, bądź uczyć dzieci? Zajrzyj do PWSZ.

Kontakt

Kontakt

ul. Leśna 1, tel. 94 342 67 66

Nieważne, ile masz lat. Ważne, czy chcesz się uczyć, poszerzyć swoje kwalifikacje, a może zmienić zawód. I to za darmo. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, która bezpłatnie kształci studentów, czeka na chętnych, którzy planują rozpocząć edukację od października, w nowym roku akademickim.

- Czasu jest coraz mniej, bo otwarcie roku akademickiego zbliża się dużymi krokami - mówi rektor PWSZ Jan Kuriata. - Dlatego gorąco zachęcamy do zainteresowania się naszą ofertą, która pozwala za darmo zdobyć wykształcenie i zgłoszenie się do nas.

Dużym zainteresowaniem - jak przyznaje Jan Kuriata - cieszy się kierunek wychowanie fizyczne. - Ten pozwala zdobyć zawód nauczyciela wuefu, instruktora sportowego, ale nie tylko - mówi rektor. - Na drugim roku studenci mogą wybierać specjalność, np. odnowę biologiczną, gimnastykę korekcyjno - kompensacyjną. A przy tym zapewniamy studentom solidną dawkę nauki języka obcego - angielskiego, niemieckiego, francuskiego. A jeżeli ktoś zdobędzie licencjat, to będzie mógł się kształcić dalej.

PWSZ kształci także przyszłe pielęgniarki. - U nas przyszli pracownicy służby zdrowia mają szanse na odbycie praktyk w naszych placówkach opieki zdrowotnej - w szpitalu i w przychodniach - mówi Jan Kuriata.
Nie słabnie też powodzenie pedagogiki. Mnóstwo młodych marzy o tym, by pracować w przyszłości z dziećmi i młodzieżą. A PWSZ daje możliwość zdobycia wykształcenia w tym kierunku. W tym m. in. z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej, pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z resocjalizacją.

- Polecamy także naukę z zakresu opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi, połączoną z nauką jeżyków obcych. To bardzo przydatna specjalność, zwłaszcza teraz, gdy tak wielu mieszkańców naszego regionu musi szukać pracy poza granicami kraju - dodaje rektor. - My jesteśmy w stanie przygotować takich ludzi, by poradzili sobie potem w obcym kraju.

Nowością w tym roku jest kierunek: organizacja turystyki i rekreacji.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa prowadzi także kształcenie w systemie niestacjonarnym. O szczegóły warto pytać w siedzibie szkoły przy ul. Leśnej 1.

Tam także można dopytać o warunki korzystania z nowej bazy noclegowej, którą dysponuje PWSZ. - Nasz Dom Studenta to z pewnością baza, z której możemy być dumni i bardzo przydatna zwłaszcza dla osób spoza miasta - mówi Jan Kuriata. - Jest po remoncie, ze stołówką. Ponadto w pobliżu jest supermarket, apteka, przystanek autobusowy.

Miesięczna opłata za akademik to 220 złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!