Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie: żeby pasja stała się zawodem

Artykuł Sponsorowany
W tym roku zdajesz maturę i zastanawiasz się, co dalej? Chciałbyś zdobyć kwalifikacje, które zapewnią ci stabilną pozycję na rynku pracy? Poznaj ofertę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie, która kształci w zawodach najbardziej dziś poszukiwanych.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie to młoda i nowoczesna uczelnia, której celem jest wyposażenie absolwentów w wiedzę i umiejętności cenione na współczesnym rynku pracy.

Uczelnia kształci praktycznie – studenci wszystkich kierunków realizują praktyki zawodowe, dzięki którym nie tylko poznają specyfikę możliwości przyszłego zatrudnienia, ale zdobywają też tak ważne w dzisiejszym świecie doświadczenie.
O jakości prowadzonego w PWSZ w Koszalinie kształcenia i rozpoznawalności uczelni na lokalnym i ogólnopolskim rynku pracy świadczy również fakt, że uczelnia rokrocznie jest laureatką ministerialnego programu „Dydaktyczna inicjatywa doskonałości”, w którym nagrodą są środki na zakup wyposażenia do pracowni umiejętności praktycznych. By je uzyskać, PWSZ w Koszalinie musiała wykazać się niskim wskaźnikiem bezrobocia oraz wysokim wskaźnikiem zarobków wśród swoich absolwentów – dane dotyczące tych wskaźników pobierane są z Ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA).

W 2020 r. uczelnia zajęła 4 miejsce wśród wszystkich uczelni zawodowych pod względem liczby zatrudnionych absolwentów i osiąganego przez nich wynagrodzenia.

Uczelnia szczyci się nowoczesną bazą dydaktyczną. Kształcenie pielęgniarek i pielęgniarzy odbywa się w Centrum Symulacji Medycznej – dofinansowanym ze środków unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, wyposażonym w zaawansowane technicznie symulatory i trenażery. Studenci odbywają tu między innymi zajęcia w sali wysokiej wierności, która odtwarza warunki szpitalne. Nowocześnie wyposażone są również pracownie dedykowane pozostałym kierunkom studiów: anatomii, fizykoterapii, kinezyterapii czy kosmetyczne.

Uczelnia wciąż się rozwija – dzięki środkom z 9 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Infrastruktura publiczna” w 2023 roku powstanie nowa, spełniająca współczesne standardy hala sportowa.

Uczelnia prowadzi obecnie kształcenie w trybie stacjonarnym (bezpłatnym) na studiach licencjackich na kierunkach:

  • pielęgniarstwo,
  • ratownictwo medyczne,
  • kosmetologia,
  • dietetyka,
  • bezpieczeństwo narodowe,
  • pedagogika,
  • wychowanie fizyczne.

Ponadto:

  • fizjoterapia – jednolite 5-letnie studia magisterskie,
  • 2-letnie uzupełniające na kierunku pielęgniarstwo (stacjonarne i niestacjonarne).

W roku 2021/2022 uruchomiony zostanie – po raz pierwszy w Polsce – nowy, dziewiąty kierunek studiów: sport, fitness, wellness i spa. Jego autorski program został opracowany specjalnie z myślą o młodych ludziach z naszego regionu, którzy z nim wiążą swoją przyszłość i chcieliby pracować w klubach fitness, ośrodkach spa i wellness, centrach odnowy biologicznej i sanatoriach, których tak dużo jest na bałtyckim wybrzeżu.

Swoim studentom uczelnia zapewnia również zdobycie międzynarodowego doświadczenia, tak ważnego we współczesnym świecie. Dzięki programowi Erasmus+ mogą oni realizować część programu studiów lub praktyk zawodowych w partnerskich uczelniach i innych ośrodkach europejskich. Program zapewnia im środki finansowe pozwalające utrzymać się podczas pobytu zagranicą, a efekty kształcenia tam zdobyte są uznawane przez uczelnię macierzystą.

PWSZ w Koszalinie prowadzi też studia w trybie niestacjonarnym oraz studia pomostowe na kierunku pielęgniarstwo. Bogatą ofertę dydaktyczną uzupełniają studia podyplomowe i kursy dokształcające oraz językowe. Studenci spoza Koszalina mają zapewnione miejsce w doskonale wyposażonym Domu Studenta, w którym znajduje się także stołówka.

Chcesz zdobyć zawód przyszłości? Nie zwlekaj – wejdź na stronę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie – www.pwsz-koszalin.pl – i wybierz studia dla siebie!

Szczepionka Johnson&Jonshon w Polsce wcześniej niż zakładano

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie