Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałczu

Materiał promocyjny Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałczu
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałczu kształci na kierunkach, które są odpowiedzią na potrzeby lokalnego rynku pracy oraz środowiska społeczno-gospodarczego regionu.

Pierwszy termin rekrutacji rozpoczął się już 22 kwietnia 2021 r. i trwa do 16.07.2021 r., a opłata rekrutacyjna w I terminie wynosi jedynie 50 zł.

Wymogi i szczegóły rekrutacji dostępne są na stronie internetowej uczelni www.pwsz.eu w zakładce KANDYDAT.

Oferta edukacyjna na rok 2021/2022 obejmuje studia I stopnia licencjackie na kierunkach:

Kierunek Administracja - fundamentalnym założeniem kierunku studiów jest synergia wiedzy, umiejętności i kompetencji, pochodzących z różnych dyscyplin, a niezbędnych do odgrywania aktywnej roli zawodowej i społecznej w pracy w strukturach administracji samorządowej i rządowej, w strukturach kreujących i wspierających przedsiębiorczość i aktywność społeczną, jak również wykonujących zadania z zakresu ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego. Specjalności uruchamiane w trakcie trwania studiów: Administracja samorządowa, Administracja skarbowa.

Finanse i Rachunkowość - studenci zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu finansów i rachunkowości oraz funkcjonowania instytucji finansowych, ubezpieczeniowych i banków. Studenci zapoznają się z funkcjonowaniem systemów z zakresu finansów i rachunkowości oraz funkcjonowaniem podmiotów gospodarczych i instytucji finansowych, Specjalności uruchamiane w trakcie trwania studiów: Księgowość i podatki w przedsiębiorstwie, Płace i kadry, Menedżer projektów europejskich.

Kierunek Bezpieczeństwo powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie lokalnego rynku pracy na specjalistów ze względu na deficyt pracowników w resorcie MON i MSWiA. Program studiów w pełni był konsultowany i dostosowywany do potrzeb pracodawców dlatego powstały dwa moduły przedmiotów do wyboru (specjalności): Bezpieczeństwo wewnętrzne oraz Bezpieczeństwo narodowe i obrona cywilna.

Zarządzanie - przyszli absolwenci nabywają wiedzę z zakresu badania i analizowania rynku, opracowywania biznes planów, budowy planów marketingowych, zrozumienia mechanizmów funkcjonowania przedsiębiorstw w obszarze reagowania na wyzwania i rzucanie wyzwań konkurentom. Kształcone są zwłaszcza umiejętności kierowania zespołami ludzkimi, negocjacji, posługiwania się współczesnymi technikami multimedialnymi wykorzystywanymi w zarządzaniu i logistyce. Specjalności uruchamiane w trakcie studiów: Zarządzanie Przedsiębiorstwem oraz Marketing i sprzedaż

Pedagogika – to kierunek na tym kierunku uczelnia kształci studentów w celu przygotowania do pracy zawodowej, stwarza przy tym warunki do jej rozwoju i promowania wsparcia pedagogicznego we wszystkich grupach społecznych. Ukończenie studiów stwarza możliwości do uzyskania pełnych uprawnień zawodowych z zakresu specjalności: Pedagogika opiekuńcza i resocjalizacyjna, Pedagogika opiekuńcza z geragogiką, Doradztwo zawodowe i personalne z elementami coachingu oraz Animacja społeczna i zarządzanie kulturą.

Wychowanie Fizyczne – w zależności od wybranej specjalności, absolwent będzie przygotowany do pracy w charakterze nauczyciela wychowania fizycznego i dodatkowo będzie uprawniony do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjnej dzieci

lub nauczyciela wychowania fizycznego i dodatkowo będzie miał uprawnienia trenera personalnego do pracy z klientem indywidualnym. Specjalności uruchamiane w trakcie trwania studiów: Nauczycielska z korekcją wad postawy, Nauczycielska z trenerem personalnym

Kierunki I stopnia inżynierskie:

Zarządzanie i Inżynieria Produkcji to interdyscyplinarny kierunek studiów, który umożliwia kształcenie specjalistów nowego typu, umiejących łączyć nowoczesną wiedzę i umiejętności inżynierskie z wiedzą i umiejętnościami menedżerskimi ukierunkowanymi na przemysł. Specjalności: Lean Management oraz Automatyka i diagnostyka w spawalnictwie.

Kierunek Informatyka wyposaża absolwentów w wiedzę i umiejętności z zakresu złożonych zagadnień informatyki jak również w wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu bezpieczeństwa systemów informatycznych jak również kształci zdolność analitycznego myślenia. Specjalności uruchamiane w trakcie trwania studiów: Administrator sieci, Cyberbezpieczeństwo i Informatyka śledcza.

Kierunki II stopnia magisterskie:

Zarządzanie – absolwenci nabywają wiedzę z zakresu badania i analizowania rynku, opracowywania biznes planów, budowy planów marketingowych, zrozumienia mechanizmów funkcjonowania przedsiębiorstw w obszarze reagowania na wyzwania i rzucanie wyzwań konkurentom. Kształcone są zwłaszcza umiejętności kierowania zespołami ludzkimi, negocjacji, posługiwania się współczesnymi technikami multimedialnymi wykorzystywanymi w zarządzaniu i logistyce. Specjalności: Zarządzanie w ochronie zdrowia, Zarządzanie logistyką, Zarządzanie oświatą z elementami coachingu, Zarządzanie projektami IT oraz Zarzadzanie zasobami ludzkimi.

Pedagogika – absolwent jest zdolny do samodzielnej obserwacji zjawisk społecznych, wielowymiarowej analizy sytuacji pojawiających się w trakcie wykonywania zawodu, analizy instytucji społecznych i ich roli w społeczeństwie, analizy i diagnozy problemów i zaburzeń wychowania/socjalizacji. Specjalności: Pedagogika społeczno-opiekuńcza z pomocą socjoterapeutyczną, Pedagogika prewencji patologii i zagrożeń społecznych.

Zapraszamy do studiowania w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu, w przekonaniu, że studia na Uczelni pozwolą nie tylko sprostać wyzwaniom współczesnego rynku pracy, ale jednocześnie sprawią satysfakcję i przyczynią się do urzeczywistnienia osobistych ambicji i marzeń. Więcej informacji na www.pwsz.eu lub na Facebook’u: PwszWalcz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!