MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Park im. Kościuszki w Koszalinie przejdzie rewitalizację

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Za sprawą rewitalizacji parku w sąsiedztwie KBP takie elementy, jak ta zniszczona ławka, znikną
Za sprawą rewitalizacji parku w sąsiedztwie KBP takie elementy, jak ta zniszczona ławka, znikną Radosław Brzostek
Najkorzystniejszą ofertę - w przetargu na modernizację parku im. Kościuszki w Koszalinie - złożyła firma Strabag. Koszt zaproponowany przez wykonawcę to ponad 3,2 miliona złotych.

Umowa ze Strabagiem nie została jeszcze podpisana. - Czekamy na ostatnie uzgodnienia dokumentacyjne - mówi Robert Grabowski, rzecznik koszalińskiego ratusza. - Jesteśmy związani ofertą do 7 lipca, więc wszystko jest pod pełną kontrolą. Sfinalizowanie sprawy to kwestia kilku najbliższych dni.

Dodajmy, że Strabag podjął się realizacji za 3,248 mln złotych do 12 lipca 2021.

Zakres zlecenia obejmuje wykonanie części alejek z kostki kamiennej oraz wykonanie nowego oświetlenia w całym parku. To także nowe ławki i tzw. mała architektura na terenie w sąsiedztwie Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. W projekcie jest też przewidziana ścieżka edukacyjna dla dzieci.

Przypomnijmy, rewitalizacja parku ma być połączona z termomodernizacją budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Piłsudskiego 26 i 28 (oficyna A,B). Jednak ze względu na odsunięty w czasie remont ul. Piłsudskiego (miasto nie otrzymało na to dofinansowania), ta część inwestycji, dotycząca remontu budynków, zostanie przesunięta na przyszły rok. Decyzja wzięła się stąd, że - zakładając, iż uda się w końcu zdobyć dofinansowanie na ul. Piłsudskiego - miasto chce zgrać te przedsięwzięcia; by w pierwszej kolejności przeprowadzić część prac związanych z przebudową ul. Piłsudskiego (w tym infrastrukturą podziemną, jak np. instalacje c.o.), a następnie zająć się wspomnianymi budynkami. Dodajmy jeszcze, że całkowita wartość projektu (park oraz dwa budynki) to ponad 6 mln zł, w tym dofinansowanie unijne od marszałka województwa to ok. 4 mln złotych.

Pobierz bezpłatną aplikację Głosu Koszalińskiego i bądź na bieżąco!

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński