Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Parkingi w Koszalinie od poniedziałku za darmo. Będą też odroczenia podatków

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
archiwum
W związku z zagrożeniem koronawirusem prezydent Koszalina Piotr Jedliński zdecydował o wstrzymaniu pobierania opłat na parkingach miejskich. W piątek, podczas wystąpienia internetowego, nawiązał też do sytuacji przedsiębiorców.

Decyzja dotycząca parkingów miejskich obowiązuje od najbliższego poniedziałku (23 marca) do końca maja. Prezydent Piotr Jedliński ogłosił ją podczas krótkiego wystąpienia, które można było w piątek zobaczyć w internecie.

- W czerwcu na parkingach pojawią się nowe obsługiwane bezgotówkowo parkomaty - mówił.

- Do tego czasu jest też wstrzymana uchwała Rady Miejskiej w sprawie podwyżki opłat za parkowanie.

Dodajmy, że docelowo, w myśl umowy, która zostanie podpisana z wybranym w drodze przetargu nowym operatorem, użytkownicy Strefy Płatnego Parkowania korzystać będą z innych, bardziej nowoczesnych parkometrów. Będzie w nich można płacić nie tylko - jak do tej pory - gotówką, ale także kartą oraz blikiem.

2 kwietnia w Zarządzie Dróg i Transportu w Koszalinie otwarte zostaną oferty, które wyłonić mają nowego operatora SPP. Jednym z warunków przetargu są bardziej przyjazne użytkownikom parkometry. Prezydent odniósł się też do trudnej sytuacji przedsiębiorców.

Nowe respiratory w Koszalinie na wypadek koronawirusa

- Podjąłem decyzję o odroczeniu płatności związanych z podatkiem od nieruchomości, środków transportu, podatku leśnego oraz rolnego. W poniedziałek podamy szczegóły i będziemy przyjmować wnioski od przedsiębiorców. Postaramy się, by procedura była jak najprostsza. O wszystkim poinformujemy w poniedziałek. Decyzja ta dotyczy również opłat z tytułu czynszu za wynajem lokali komunalnych na prowadzenie działalności gospodarczej - tu ZBM także zastosuje prolongatę.

Prezydent Koszalina zaapelował też do mieszkańców, by z racji rozpoczęcia wiosny, nie witali jej tłumnie w plenerze, na placach zabaw.

- Uważajmy na siebie i zachowajmy w dalszym ciągu dyscyplinę - mówił Piotr Jedliński.

- Place zabaw i tereny rekreacyjne są zamknięte, Straż Miejska pilnuje, by nie łamano tych zakazów. Dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Czy na pewno wiesz, jak chronić się przed koronawirusem SARS-CoV-2? Mycie i dezynfekcja dłoni, niedotykanie twarzy, unikanie osób z objawami infekcji, dużych skupisk ludzi i podróży w określone rejony świata mogą nie wystarczyć!Sprawdź, jakie źródła zakażenia można łatwo przeoczyć – w tych 10 sytuacjach proponujemy zmianę zachowania na takie, które zwiększa bezpieczeństwo.

Jak nie zarazić się koronawirusem? Sprawdź, kiedy możesz nie...

Koronawirus nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wręcz zatacza coraz większe koło, obejmując nowe tereny. Do tej pory nie został opracowany lek zapobiegający zakażeniom. Nie odkryto także medykamentu (choć trwają intensywne badania), który mógłby skutecznie wyleczyć infekcję. W środę 11 marca WHO dotychczasową epidemię koronawirusa, nazwała pandemią! Trwa ona do dziś. Przedstawiamy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), które koncentrują się na profilaktyce, czyli zapobieganiu zakażeniu koronawirusem. Poniższa galeria przedstawia 10 praktycznych porad, których przestrzeganie może uchronić Cię przed infekcją!

Jak uchronić się przed koronawirusem? Porady ekspertów

Zobacz także Prezydent Koszalina Piotr Jedliński i jego zastępca Przemysław Krzyżanowski o sytuacji w mieście w związku z zagrożeniem koronawirusem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo